Zabawa w Jemielnej

Opublikowano: czwartek, 02 maja 2019
Małgorzata Kumar

Odpowiadając na zaproszenie Pań z Jemielnej, pojechaliśmy 26.04.2019 r. na zabawę taneczną do nich. Dopisało nam szczęście, bo tego dnia była piękna, słoneczna pogoda i oprócz tańców odbył się również piknik na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej...

Palmy Wielkanocne

Opublikowano: wtorek, 16 kwietnia 2019
Małgorzata Kumar

Dnia 12 kwietnia odbył się projekt zajęć rekreacyjnych związany ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi.

Czytaj więcej...

Życzenia wielkanocne

Opublikowano: wtorek, 16 kwietnia 2019
Administrator

Życzymy Wam, Kochani, aby te Święta Wielkanocne wniosły do Waszych serc wiosenną radość i świeżość, pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję...

Spotkanie Reprezentacji Polski Olimpiad Specjalnych Z Pierwszą Damą RP

Opublikowano: poniedziałek, 08 kwietnia 2019
Marzena Szybowska

Trzeciego kwietnia bieżącego roku Reprezentacja Polski z XV Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi, gościła w Pałacu Prezydenckim.

Czytaj więcej...

Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty!

Opublikowano: wtorek, 26 marca 2019
Oskar Łatoszyński

Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty! Słowa tej piosenki towarzyszyły nam, kiedy 21 marca z dużą grupą Mieszkańców i Mieszkanek szliśmy nad stawy powitać wiosnę. Ten dzień był ciepły i piękny i takie też nasze nastroje.

Czytaj więcej...

Niebywały sukces mieszkańca Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie

Opublikowano: wtorek, 19 marca 2019
Administrator

Pan Wojciech Simlat zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w Abu Dhabi.
07.03.2019r. Wojciech Simlat wyjechał z Ostrowiny na XV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych – Abu-Dhabi 2019. Pierwszy etap podróży to Warszawa, gdzie w Hotelu Marriott odbyła się oficjalna uroczystość wręczenia członkom reprezentacji Nominacji Olimpiad Specjalnych. 08.03.2019r. reprezentacja Polski wyleciała do Dubaju.
14.03.19r. odbyła się Ceremonia Otwarcia w Abu Dhabi – Zayed Sports City Stadium.   
Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich przybyło ponad 7,5 tysiąca sportowców z ponad 190 krajów. W Igrzyskach wzięło też udział ponad 2,6 tysiąca trenerów.
Reprezentacja Polski liczyła 90 osób w tym 64 zawodników, oraz 26 trenerów, lekarzy i członków kierownictwa, którzy wspierali naszych zawodników w trakcie Igrzysk..
Polscy sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną na arenach sportowych w Abu Dhabi i Dubaju rywalizowali w 17 dyscyplinach sportowych: koszykówce, piłce nożnej 7-osobowej (drużyna żeńska), lekkiej atletyce, pływaniu, bowlingu, kolarstwie, badmintonie, trójboju siłowym, tenisie, tenisie stołowym, gimnastyce, jeździe konnej, wrotkarstwie i kajakarstwie, w judo i golfie,
Kolejne dni Igrzysk przynosiły wieści o znakomitej formie i sportowej postawie naszych reprezentantów. Polacy stanęli na podium we wszystkich 17 dyscyplinach sportowych, w których rywalizowała nasza Reprezentacja! W niektórych z nich wielokrotnie. Polska Reprezentacja Olimpiad Specjalnych przywiozła ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich rekordową liczbę 69 medali, w tym aż 30 złotych, 21 srebrnych i 18 brązowych.
Nasz mieszkaniec zdobył brązowy medal w skoku w dal, pokonując wielu młodszych rywali ze światowych organizacji sportowych. Ze względu na wiek (58 lat) pan Wojciech był stawiany za wzór sportowca. Jego zdjęcia wisiały w Dubaju na bilbordach. Zapraszano go na spotkania, przyjmował gratulacje od samego szejka. Poza skokiem w dal pan Wojciech reprezentował Polskę w składzie sztafety 4 x 100 m (VII miejsce) i indywidualnie 100 m (VIII miejsce).
Poza zawodami członkowie polskiej ekipy brali udział w programie Host Town (Dubaj) – prezentujących kulturę lokalną, w wydarzeniach artystycznych, zwiedzali także Dubaj.
Trenerką p. Wojtka jest mgr Marzena Szybowska (dział rehabilitacji PDPS)
3 kwietnia odbędzie się w Warszawie spotkanie polskich, niepełnosprawnych, sportowców z Prezydentem RP Andrzejem Dudą.
Ceremonię otwarcia i zamknięcia Igrzysk, którą łącznie na stadionie obejrzało ponad 80 tysięcy widzów, pełna były występów gwiazd światowego formatu.

Dzień Kobiet

Opublikowano: piątek, 08 marca 2019
Mieszkańcy

Jesteś latem mym i wiosną,
Roześmianą wciąż radością,
To Ty zimą i jesienią
Jesteś kwiatem i zielenią,
Tyś mym źródłem i strumieniem,
W Tobie gaszę me pragnienie,
Z Tobą wszystkie chwile dzielę:
Świątek, piątek i niedzielę.
Składam dzisiaj w Twoje ręce
Życie moje i... me serce!

 

WSZYSTKIEGO NAJSŁODSZEGO!

Zabawa Walentynkowa w Jemielnej

Opublikowano: czwartek, 21 lutego 2019
Oskar Łatoszyński

Panie z Jemielnej zaprosiły naszych Panów 15 lutego, by wspólnie obchodzić walentynkowe święto.  Po serdecznym przywitaniu przez gospodarzy uczestnicy wymienili się prezentami specjalnie przygotowanymi na tą chwilę i rozpoczęła się zabawa.

Czytaj więcej...