Tak mieszkamy

Mieszkamy w dwóch połączonych ze sobą budynkach: nowo-wybudowanym, jednokondygnacyjnym pawilonie oraz dwukondygnacyjnym budynku po byłej szkole podstawowej. Są to budynki bez barier architektonicznych, dostosowane do osób niepełnosprawnych. W pawilonie jest podjazd dla wózków inwalidzkich, a w budynku po byłej szkole platforma dźwigowa dla osób niepełnosprawnych.
Pokoje mieszkalne – jedno, dwu, trzy i czteroosobowe wyposażone są w podstawowe meble, dywaniki, firany, dodatki upiększające, a niektóre w sprzęt TV. Każdy pokój ma swój własny klimat, nie ma dwóch takich samych pokoi. Bajecznie kolorowe ściany, niebanalne meble oraz dodatki zachęcają do przebywania w nich. Padające promienie słoneczne dodają uroku pokojom.
Kolorowe, wykafelkowane łazienki są dostosowane do osób niepełnosprawnych, a płynąca ciepła woda działa uspokajająco i kojąco.
Smaczne i ciepłe, bo sporządzone w naszej kuchni posiłki spożywamy w czystej, słonecznej i kolorowej stołówce.
Do dyspozycji są także dwa pokoje pobytu dziennego wyposażone w wygodne meble oraz sprzęt audio-tele.
Odwiedzający nas korzystają z pokoju odwiedzin wyposażonego w meble i sprzęt gospodarstwa domowego, aby miło spędzić mijające chwile w towarzystwie bliskich osób.
Gdy zdarzy się skaleczenie lub inny lekki uraz to możemy liczyć na pierwszą pomoc w gabinecie pomocy doraźnej.