Pracownia hodowlana

W skład pracowni wejdzie kurnik i ptaszarnia.

Ptaszarnia (ptasi ogródek), w całości zostanie wykonana przez mieszkańców i zasiedlona ptactwem sztucznym (wabiącym i naturalnym). Powstanie przy wejściu do pałacu, jako element minionej epoki.

Kurnik – będzie pierwszym elementem gospodarstwa wiejskiego. Zostanie zbudowany przez mieszkańców i przez nich obsługiwany. Działanie jest zadaniem całorocznym. Praca w kurniku uczy systematyczności, odpowiedzialności i obcowania z naturą. Poza terapią mieszkańcy posmakują ekojajek.

Oranżeria – zagospodarowana weranda, mająca spełniać funkcje terapeutyczne (ergoterapia, terapia zielenią – zieleń, zwłaszcza ta świeża, naturalna – działa uspokajająco, koi nerwy i odpręża, przynosi także wytchnienie dla zmęczonych oczu. Według wskaźników zachorowań – na zimową depresję cierpi ponad 10% populacji. Niedostatek słońca, światła, oraz świeżej zieleni nie pozostają bez wpływu na samopoczucie. Ogród zimowy znacznie poprawi kondycję psychiczną korzystających z niego mieszkańców. Oranżeria, podobnie, jak ptaszarnia będzie wyrazem szacunku, dla tradycji pałacowej budowli z okresu neorenesansu.