Blog post

Turniej Warcabowy w Oławie

19. listopada 2019swk_ohp

Reprezentacja trzech naszych mieszkanek z Filii w Jemielnej: Alicja Kurka, Danuta Mrozińska i Edyta Wolak oraz trzech naszych mieszkańców z Ostrowiny: Daniel Pujer, Przemysław Pujer i Alojzy Sochacki  brała udział 19 listopada 2019r. w XIX Oławskim Turnieju Warcabowym w Domu Pomocy Społecznej w Oławie. Gospodarze perfekcyjnie i profesjonalnie przygotowali się do tych intelektualnych zapasów, zadbali też o wygodę i komfort uczestników. Dostępne przez cały czas trwania Turnieju słodkie przekąski, kawa czy herbata, skutecznie wspomagały zawodników w kolejnych rundach.

Nasi podopieczni walczyli o każdy punkt, cieszyli się każdą wygraną partią i przeżywali każdą porażkę. Nie walczyliśmy o podium, bo nauczeni doświadczeniem poprzednich lat wiedzieliśmy, że większość uczestników Turnieju to zawodnicy bardzo mocni, przeważnie biorący też udział w turniejach szachowych. Z końcowych wyników byliśmy zadowoleni. Na 14 drużyn Ostrowina uplasowała się na VII miejscu, a Jemielna na XI. Z naszych panów najlepszym okazał się Przemysław Pujer, który zdobył 8 punktów. Daniel Pujer i Alojzy Sochacki uzyskali po 6 punktów.

Na zakończenie każdy zawodnik otrzymał – oprócz dyplomu – specjalnie przygotowany przez gospodarzy upominek. Wróciliśmy zadowoleni i czekamy na kolejny turniej za rok.

Małgorzata K.

 

Poprzedni wpis Następny wpis