Blog post

PKO Nocny Półmaraton we Wrocławiu

15. czerwca 2019swk_ohp

W minioną sobotę po raz kolejny nasi długodystansowcy wzięli udział w Nocnym Półmaratonie we Wrocławiu.

Na trasę biegu wyruszyło aż 10740 osób a do mety dotarło 10678 uczestników a wśród nich nasz mieszkaniec Robert J. i pracownik Oskar Ł.

Burzowa i deszczowa pogoda mocno utrudniała bieg ale szczęśliwie udało się dotrzeć po zasłużony medal do mety.

Biegacze wyruszyli w trasę – po raz pierwszy w historii Nocnego Wrocław Półmaratonu – z toru żużlowego Stadionu Olimpijskiego.

Motywem przewodnim tegorocznego półmaratonu w Stolicy Dolnego Śląska była muzyka klubowa, która przez cały bieg towarzyszyła biegaczom i kibicom na trasie.

Kolejne udane doświadczenie biegowe za naszymi reprezentantami.

 

A oto jak wspomina udział w Półmaratonie mieszkaniec Robert:

„…startowałem w grupie brązowej a kierownik DTO w grupie zielonej (troche szybszej). To dzięki jego staraniom dostałem za darmo pakiet startowy z numerem. Dziękuję mu bardzo. To był pierwszy mój start nocny. Nie było łatwo. Ciągle padało i wiało. W biegu było tylko kilku niepełnosprawnych biegaczy dlatego większa odpowiedzialność padła na mnie i ciężko było utrzymać mi ciężar biegu w imieniu osób Niepełnosprawnych Olimpiad Specjalnych nie tylko z naszego regionu.

Na trasie był też mój brat Artur, który podawał mi izotonik do picia. On nie biegł. Woli krótsze dystanse. Cieszę się, że mam kolejny bieg zaliczony.”

 

 

Poprzedni wpis Następny wpis