Blog post

Daniel na Open House MTG we Wrocławiu

5. maja 2019swk_ohp

 

W ostatnią niedzielę (tj. 5.05.2019 r.) nasz mieszkaniec Daniel wraz ze swoimi kolegami (wolontariuszami) Wiktorem i Robertem po raz kolejny wziął udział w „Open House Magic: The Gathering” zorganizowanym w Świecie Gier we Wrocławiu.

 

Czym jest Magic: The Gathering? – Jest to najpopularniejsza na świecie oraz pierwsza kolekcjonerska gra karciana. Do gry w „Magica” potrzebne są co najmniej dwie osoby z własnymi taliami. Gracze wcielają się w potężnych magów, którzy używając różnorodnych zagrań, magicznych artefaktów i stworzeń, starają się pokonać przeciwnika. (Uwaga: gra nie ma polskiej wersji językowej stąd wymagana od graczy jest znajomość języka angielskiego).

 

Wydarzenia typu „Open House” są świetną okazją ku temu by wejść do świata gry lub wprowadzić do niego kolegę lub koleżankę. Wydawca gry zapewnia darmowe talie demonstracyjne dla uczestników tego typu eventów, co pozwala na rozpoczęcie przygody z grą bez wkładu finansowego.  Proste konstrukcje obejmujące podstawowe mechaniki występują w pięciu wersjach (kolorach), jednocześnie będąc dobrze zbalansowanymi, dzięki czemu gra jest przyjemna i emocjonująca. W pudełeczku otrzymanym przy wejściu do sklepu znajdziemy dwie trzydziestokartowe talie (tzw „demo decki”), które mogą służyć za osobne talie lub jedną sześćdziesięciokartową (to tez dwukolorową).

Daniel zaraził się pasją do MTG od syna Pana Oskara – Wiktora. Widać było, że bardzo łatwo przychodzi mu zrozumienie zasad gry oraz opisów kart. Daniel, jako absolwentem Zespołu Placówek Specjalnych w Oleśnicy, dzięki grze i wsparciu opiekuna może szlifować swoje umiejętności w posługiwaniu się językiem angielskim. To genialna inicjatywa, żeby uczyć młodzież języków obcych i strategicznego myślenia przy pomocy gier „bez prądu”.

Cztery godziny w Świecie Gier minęły momentalnie. Jednak było warto. Nie dlatego, że darmowe karty, a dlatego, że przez MTG, będące pasją wielu ludzi można poznać wielu interesujących pasjonatów i zagłębiać się w ogromny i równie ciekawy świat gry.

Dzięki wszystkim za świetnie spędzony czas !!!

Materiał przygotował: Wiktor Ł.

Poprzedni wpis Następny wpis