Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie i nie tylko..

Opublikowano: środa, 11 grudnia 2019 Administrator

W sobotę, 7 grudnia wyruszyłyśmy na długo wyczekiwaną podróż do stolicy Saksonii. Drezno; bo o nim mowa, w opinii wielu osób uznawane jest za jedno z najpiękniejszych niemieckich miast.

Znane było niegdyś, jako „barokowa Florencja”, a miano to zawdzięcza licznym zabytkom, które mogłyśmy podziwiać: Park Grosser Garten, malownicze Tarasy Bruhla, Semperoper Dresden, czy też Frauenkirche – Kościół Marii Panny znajdujący się na Neumarkt. Po licznych atrakcjach architektonicznych byłyśmy świadkami wspaniałej parady z okazji święta Strucla, która jest niezwykłym wydarzeniem i odbywa się tylko raz w roku. Następnie udałyśmy się na Jarmark, który jest najstarszym niemieckim Jarmarkiem Bożonarodzeniowym. „Serce” jarmarku, to 14-metrowa bożonarodzeniowa piramida, która zostaje wprawiona w ruch w czasie uroczystego rozpoczęcia jarmarku. W tym miejscu należy wspomnieć o ogrom zabaw dla dzieci i dorosłych, m.in. diabelski młyn Striezelmarkt, z którego rozciąga się doskonały widok.
Panująca w mieście iście świąteczna atmosfera, z krzątającymi się przy swoich kramach sprzedawcami, kreuje niepowtarzalny nastrój. Można podziwiać wyroby artystyczne, a także wszelkie bogactwa kulturowe. Warto nadmienić o przenikających się aromatach tutejszych specjałów.
Był to z pewnością niezapomniany i magiczny czas...a zapach piernika unosi się do tej pory, ale już w naszych pokojach....
Śmiało możemy stwierdzić, że Drezno zachwyca...