Sezon zimowy

Opublikowano: wtorek, 19 lutego 2019 Elżbieta Kaznowska

W tym roku aura sprzyja zimowym sportom. Sezon narciarski zaczęliśmy już w styczniu, gdzie wybraliśmy się na treningi na Polanę Jakuszycką. Nasza kadra zawodników pani Edyta, pani Danusia oraz pani Kasia sumiennie podeszły do zadania.

Po krótkiej rozgrzewce założyły narty i szusowały po polanie. Całości przyglądały się trenerki oraz nowicjuszka pani Lucyna, która w przyszłości chce reprezentować nasz dom w Olimpiadach Specjalnych. Trening w tak pięknych okolicznościach przyrody trwał około 4 godziny i przyniósł spodziewane rezultaty w postaci dobrych czasów na trasie.
Dnia 14 lutego przyszedł czas na zmierzenie się z innymi zawodnikami. Zawody odbyły się na Polanie Jakuszyckiej, wzięło w nich udział aż 150 uczestników, wszystko w ramach IX Olimpiad Specjalnych. Nasze panie brały udział w biegu na 50 m oraz 100 m. Wystartowały w swoich grupach startowych co przyniosło rezultat w postaci 3 złotych medali, 2 srebrnych medali oraz jednym brązowym medalu. Na ceremonii wręczenia medali bardzo cieszyły się z ostygniętych rezultatów oraz gratulacji od trenerów i współzawodników. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się również tak godnie reprezentować nasz dom.