Turniej gry w piłkarzyki

Opublikowano: środa, 19 grudnia 2018

13 grudnia w naszym domu odbył się turniej gry w piłkarzyki, przeprowadzony przez panie z działu rehabilitacji. Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn, które swoje zmagania rozpoczęły w meczach grupowych, rozgrywanych w systemie „ każdy z każdym”.

Czytaj więcej...

W poszukiwaniu Świąt Bożego Narodzenia...

Opublikowano: wtorek, 18 grudnia 2018

W magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia wprowadził nas Jarmark Wrocławski, w którym mogłyśmy uczestniczyć. Na pierwszy plan wysunął się Bajkowy Lasek, gdzie czekały przepiękne bajki, które swoja wizualizacją i oprawą dźwiękową przeniosły nas do iście bajkowego świata.

Czytaj więcej...

XVIII Oławski Turniej Warcabowy

Opublikowano: poniedziałek, 19 listopada 2018

Dnia 14 listopada 2018r. wzięliśmy udział w XVIII Oławskim Turnieju Warcabowym Mieszkańców Domów Pomocy zorganizowanym przez DPS w Oławie, w którym uczestniczyło 13 domów z terenu województwa dolnośląskiego.

Czytaj więcej...

Musical Metro

Opublikowano: czwartek, 25 października 2018

W dniu 22.10.2018 r. nasze mieszkanki Kasia Thuillier i Małgorzata Kadłubkiewicz wraz z grupą pracowników miały możliwość obejrzenia przedstawienia „ Metro” w warszawskim Teatrze Buffo.

Czytaj więcej...

I Dolnośląski Makroregionalny Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych

Opublikowano: środa, 24 października 2018

Dnia 18 października 2018r nasze podopieczne po raz pierwszy miały przyjemność reprezentować nasz Dom w I DOLNOŚLASKIM MAKROREGIONALNYM DNIU TRENINGOWYM PROGRAMU AKTYWNOŚCI MOTORYCZNEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH w Dobroszycach. W zawodach wzięły udział podopieczne, które ze względu na swoje ograniczenia ruchowe nie mogą startować i trenować innych dyscyplin sportowych. Do reprezentowania naszego domu zgłosiliśmy następujące panie: Adrianę, Wiesławę, Lucynę, Marię oraz Beatę. Panie mogły się zmierzyć z takimi konkurencjami jak: zbieranie przedmiotów do pojemników, rzut piłeczka do celu, równoważnia, przechodzenie przez tunel.
W trakcje konkurencji uczestnicy zmagań mogli posilić się słodkim poczęstunkiem. Po ukończeniu swoich konkurencji każda zawodniczka otrzymała medal, gromkie brawa oraz drobny upominek. Panie zadowolone powróciły do domu i chętnie zgłosiły swoją chęć do zawodów w przyszłym roku.

Jesień z handbikami, czyli trzy koła i my

Opublikowano: wtorek, 23 października 2018

17 października 2018 roku gościliśmy grupę studentów z Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Przyjechali do nas z rowerami integracyjnymi typu handbike.

Czytaj więcej...

Mrzeżyno na bis!!!

Opublikowano: czwartek, 11 października 2018

Po raz drugi gościliśmy na turnusie rehabilitacyjnym w miejscowości Mrzeżyno. Tym razem 18-osobowa grupa pensjonariuszek i 3 opiekunów przebywały w Ośrodku Nadmorskim w terminie 21.09.- 05.10.2018r.

Czytaj więcej...

Oh! Jak to zdrowo raz i więcej na ludowo...

Opublikowano: środa, 26 września 2018

Polską muzykę ludową tworzyli amatorzy śpiewacy oraz instrumentaliści, śpiewający i grający w zespołach na weselach i innych sytuacjach obrzędowych oraz na zabawach czy podczas wypasu zwierząt.

Czytaj więcej...