Świąteczny czas

Opublikowano: czwartek, 28 grudnia 2017 Elżbieta Kaznowska

Oczekując ducha świąt mieszkanki wspólnie z personelem poprosiły Mikołaja, aby pomógł nam wprowadzić nas w ten klimat. I tak 6 grudnia mieszkanki mogły wykazać się swoimi zdolnościami, aby móc z jak najlepszej strony zaprezentować się Mikołajowi, a wszystko to miało na celu pozyskanie sobie jego przychylności, aby otrzymać słodki upominek.

Ponieważ wszyscy lubimy jak święta prezentują się z jak najlepszej strony, mieszkanki wspólnie z personelem podczas tego przedświątecznego okresu przygotowywały dekoracje świąteczne. A wszystko po to, aby w święta móc znów poczuć świąteczny czar Bożego Narodzenia. Był to okres pracowity, ale wszystkim przyniósł wiele radości. Tuz przed wigilią została ubrana i rozświetlona choinka, wielka niczym nasze serca.
W wigilie, kiedy na niebie ukazała się pierwsza gwiazdka, mieszkanki przystąpiły do kolacji wigilijnej. Podzieliły się opłatkiem składając sobie jak najlepsze życzenia, zaśpiewały kolędę i spożyły przygotowane przez kuchnię posiłki świąteczne. Zadowolone, po kolacji usiadły na świetlicy, aby wspólnie z personelem czcić ten przepiękny czas kolędowaniem. W pierwszy dzień świąt po śniadaniu część mieszkanek wybrała się na Mszę Świąteczną. Po południu wszyscy znów mogli wspólnie pośpiewać, powspominać oraz cieszyć się z możliwości spędzenia świątecznych dni. Jak co roku jesteśmy otwarci na odwiedziny bliskich, dzięki którym ten czas staje się również iście świąteczny. Ostatni dzień świąteczny dostarczył mam również wiele radości, gdyż mogliśmy w dalszym ciągu wspólnie kolędować, jeść świąteczne smakołyki i cieszyć się z Bożego Narodzenia. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tak cudownego czasu.