I Dolnośląskie Mistrzostwa Domów Pomocy Społecznej w Nordic Walking

Opublikowano: wtorek, 03 października 2017 Elżbieta Kaznowska

Istnieje wiele rozmaitych form rekreacji ruchowej, czy ciekawych sposobów spędzania czasu wolnego. Nordic walking łączy w sobie cechy idealnej aktywności ruchowej, ponieważ jest sportem łatwym oraz szybkim do nauki. To właśnie ze względu na swoją prostotę i bezpieczeństwo może być uprawiany zarówno przez aktywnych sportowców, osoby starsze, osoby z ograniczeniami fizycznymi, jak również osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

Nie ma tu żadnych ograniczeń wiekowych, czy przeciwwskazań zdrowotnych. Sport ten jest możliwy do uprawiania wszędzie i o każdym czasie, w dowolnym klimacie, terenie, a także przez cały rok. To spacer po zdrowie, który przeciwdziała monotonii dnia codziennego, relaksuje i poprawia nastrój.
Dnia 28 września 2017 roku w Ostrowinie, odbyły się I Dolnośląskie Mistrzostwa Domów Pomocy Społecznej w Nordic Walking. Zawodnicy startowali na dwóch dystansach: 600 m – dla zawodników o obniżonych możliwościach ruchowych oraz 3000 m – dla sprawniejszych mieszkańców i pracowników DPS. Nasz dom reprezentowały trzy mieszkanki: Pani Wioletta Matyszkiewicz, Pani Sylwia Jureczko i Pani Edyta Wolak, które rywalizowały na dystansie 3000 m.
Trenerów reprezentowała Pani Kamila Serafin, zajmując zaszczytne III miejsce.
Po zaciętej rywalizacji przyszedł czas na wspólną zabawę i integrację…
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!