Powiatowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością

Opublikowano: wtorek, 12 września 2017 Elżbieta Kaznowska

„Godnie żyć to cieszyć się wszystkim co nas otacza, rozumieć bodźce, które pochodzą z zewnątrz otoczenia, funkcjonować w społeczeństwie na równych prawach”.

W tym roku w dniu 10 września 2017 roku, już po raz dziesiąty, obchodzony był w naszym powiecie Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością, organizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Oleśnicy.

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością to wydarzenie, które ma na celu propagowanie postaw otwartości, akceptacji oraz empatii wobec osób z niepełnosprawnością, a także przeciwdziałanie ich wykluczeniu społecznemu oraz negatywnym stereotypom i uprzedzeniom.
Świętowanie rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Miłosierdzia w Oleśnicy. Następnie osoby z niepełnosprawnością, ich rodziny, przyjaciele i opiekunowie, a także władze miasta w uroczystym przemarszu udali się na plac Zwycięstwa. Tu mieliśmy okazję podziwiać występy taneczne, ciekawe koncerty, jak również przewidzianych było wiele atrakcji dla całych rodzin. W obchodach wzięły udział przede wszystkim zorganizowane grupy osób z niepełnosprawnością z Oleśnicy, Sycowa, Międzyborza, Dobroszyc oraz Ostrowiny. Nasze Panie w składzie: Wioletta Matyszkiewicz, Marta Bojda, Sylwia. Jureczko, Alicja. Kurka i Agnieszka. Śpiewak, zaprezentowały taniec pod tytułem „Przebudzenie”, do muzyki „Laleczka z saskiej porcelany” oraz „I have nothing” Whitney Houston, przygotowany przez Panią Kamilę Serafin oraz Panią Ewę Pieczonkę.
Największą nagrodą za nasz występ były gromkie brawa, którym nie było końca.
Pełne wrażeń, w dobrych nastrojach powróciłyśmy do naszego domu.