Wakacyjnie w Nysie

Opublikowano: piątek, 25 sierpnia 2017 Elżbieta Kaznowska

22 sierpnia Ośrodek Kultury i Sportu w Bierutowie zorganizował dla dzieci ze wsi wyjazd do Nysy. Nasze mieszkanki miały również okazje uczestniczyć w tym dniu w wojażach po tym pięknym mieście.  Nysa jest jednym z najstarszych miast śląskich. Miasto proponuje liczne atrakcje, które pozwalają bliżej zapoznać się z rejonem. Dlatego aby pogłębić swoją wiedzę krajoznawczą, mieszkanki wczesnym rankiem wyjechały na wycieczkę.

Po przybyciu na miejsce mieszkanki udały się nad Jezioro Nyskie, na brzegu wsiadły na statek, którym zwiedzały jezioro. To był piękny rejs, kapitan pozwolił nawet na sterowanie statkiem, była to super przygoda. Po ukończonym rejsie mieszkanki wraz z grupą udały się na zwiedzanie miasta, które odbyło się kolejką. Jeździliśmy po ulicach miasta, wśród których można było podziwiać najciekawsze miejsca Nysy m. in. Bastion Św. Jadwigi, Kościół św. Piotra i Pawła, Carolinum, Miejskie Muzeum, Fontannę Trytona, Fort Wodny, Wieżę Ciśnień, Bramę Wrocławską. W Nysie znajduje się 12 Kościołów, które zachwycają swoim urokiem. Po tak licznych atrakcjach nadszedł czas na zregenerowanie sił, mieszkanki zjadły ciepły posiłek, a na deser skosztowały kawę z pysznym ciastem.
Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzenie fortów. Po dotarciu na miejsce, zostaliśmy przywitani przez przewodnika, który był ubrany w mundur z czasów wojny. Opowiedział krótko o historii fortów, a następnie oprowadził korytarzami po najważniejszych zakątkach fortów. Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy i późnym popołudniem mieszkanki wraz z grupa wsiadły do autokaru, który przywiózł nas do Jemielnej. Dziękujemy organizatorom za przygotowanie tak świetnej wycieczki ;)