Arboretum w Wojsławicach

Opublikowano: czwartek, 20 lipca 2017 Elżbieta Kaznowska

Z okazji pierwszych słonecznych dni lata mieszkanki miały zorganizowany wyjazd do arboretum w Wojsławicach. Organizatorami wycieczki były panie prowadzące terapie promocji zdrowia oraz hortikuloterapie. Głównym celem było aktywne spędzenie czasu wolnego, przebywanie w pięknym otoczeniu oraz rozwój polisensoryczny.

Arboretum znajduje się w województwie dolnośląskim, niedaleko Niemczy. Powierzchnia, która przeznaczona jest na arboretum zajmuje 62 ha. Kolekcja znana jest z bogatego zbioru różaneczników i azalii, liliowców, bukszpanów oraz licznych drzew i krzewów, obejmuje 4650 gatunków roślin drzewiastych oraz 4885 gatunków i odmian bylin.
Mieszkanki pod opieką personelu spacerowały ścieżkami po terenie arboretum, gdzie mogły obserwować kwitnące krzewy, drzewa, trawy oraz kwiaty. Nasze panie były zachwycone barwnie kwitnącą roślinnością jak i jej zapachem. Niektóre jednak bały się zbliżyć do roślin, ponieważ znajdowała się na nich duża liczba owadów. Na terenie znajduje się kilka zbiorników wodnych, w których rosną różne rośliny oraz pływają dzikie kaczki. Podczas spaceru można było również spotkać pracowników, którzy dbają o teren, udało się nawet porozmawiać z niektórymi o ich pracy i sposobach dbania o rośliny. Do przyjemności należało również picie kawy na przepięknym folwarku, oczywiście otoczony jest on liczną roślinnością. Całości patronowała przepiękna pogoda.
Na koniec mieszkanki zaopatrzyły się w sadzonki roślinek, w sklepie przy arboretum. Zakupione krzewy zostaną zasadzone na rabatach. Mieszkanki zrelaksowane i zadowolone powróciły do domu.