Pielgrzymka do Lichenia

Opublikowano: środa, 07 czerwca 2017 Elżbieta Kaznowska

4 czerwca grupa mieszkanek wybrała się na pielgrzymkę wraz ze społecznością wsi Jemielna do Lichenia. Wyjechaliśmy wczesnym rankiem, na miejscu byłyśmy ok godz. 10. Na godzinę 12 zaplanowana była Msza Święta w licheńskiej Bazylice, w intencji pielgrzymów z Jemielnej. Dlatego też przed Mszą miałyśmy czas dla siebie, żeby móc pozwiedzać Bazylikę Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski oraz tereny przyległe do bazyliki.

Na chwile zatrzymałyśmy się przed górą Golgotą, która jest sztucznie usypanym wzniesieniem z kamieni, znajdują się tam liczne kapliczki i droga krzyżowa. Co prawda nie udało się nam na nią wejść, ale przez chwilę mogłyśmy podziwiać jej uroki. Po Mszy Świętej udało się nam jeszcze zwiedzić Kaplice Krzyża Świętego. Po tak wyczerpujących godzinnych spacerach udałyśmy się na pyszny obiad.
Po godzinie 15 zgodnie z harmonogramem pielgrzymki wsiadłyśmy do autokaru, aby powrócić do domu. Po godzinie 18 zadowolone oraz napełnione łaskami Bożymi, dotarłyśmy do domu. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie nas na pielgrzymkę.