Kocham Cię Polsko!

Opublikowano: poniedziałek, 05 czerwca 2017 Elżbieta Kaznowska

„Hiszpanie tańczą do flamenco, Włosi słuchają muzyki, Grecy bawią się przy rytmach zorby, a my dzisiaj bawimy się przy dźwiękach naszego bandu „Hot girls” pod przewodnictwem L. Jańczak!”.

„Kapitanowie będą walczyli o to, kto wie więcej o Polsce i Polakach, ale z jakim wdziękiem będą to robić: nierozłączni jak jaskółka i wiosna, kropla i woda, jak grzmot i błyskawica” - tymi słowami rozpoczął się pojedynek Tytanek z naszego domu w Jemielnej. W role prowadzących wcieliły się p. Kamila Serafin oraz p. Patrycja Rzepka. Nie zabrakło także głównej pomysłodawczyni tego projektu, czyli p. Małgorzaty Gmerek.
„Kocham Cię Polsko” to rozrywkowe show, w którym dwie drużyny rywalizują ze sobą, biorąc udział w grach towarzyskich i quizach oraz odpowiadając na pytania z wiedzy dotyczącej historii i geografii naszego kraju, języka, literatury, kultury i obyczajów.
Drużyna pod wodzą p. Anny Lemiech ostro, ale z humorem walczyła z drużyną kierowaną przez Królową Elzę, czyli p. Annę Przybył. Zadaniem kapitana było nie tylko doprowadzenie swojej ekipy do zwycięstwa, ale też wykazanie się szeroko rozumianą wiedzą o Polsce i Polakach. Oba zespoły mogły wykazać się w następujących konkurencjach: „Zakazane słowa”, „5 sekund”, zagadkach muzycznych, „Kim jestem” - gdzie drużynom została zmieniona tożsamość, „Literatura”, „Kalambury” - gdzie przede wszystkim zespoły mogły wykazać się talentem plastycznym, „Urodziny”, a także „Polszczyzna”, która okazała się absolutnym hitem! Tu uczestniczki przebierały się w specjalne „koszulki”. Zamiast numerków na „koszulkach” znajdowały się litery, z których trzeba było w krótkich czasie ułożyć jak najwięcej wyrazów. Konkurencja ta wzbudziła wiele emocji! Pomimo dużego stresu, który był widoczny na twarzach uczestniczek, wszyscy do konkurencji podchodzili z uśmiechem i dystansem.
W początkowych rundach szczęście zdecydowanie bardziej sprzyjało drużynie p. Anny Przybył. Schody zaczęły się podczas „Urodzin”, gdy prezent – bomba wybuchnął w rękach p. Sylwii Jureczko i aż 22 punkty trafiły na konto zespołu p. Anny Lemiech. Od tej pory dobra passa opuszczała ekipę „Krainy Lodu”. Z jedenastopunktową przewagą rywalizację ostatecznie wygrał zespół p. Anny Lemiech. Gratulujemy!