Wizyta Arcybiskupa…

Opublikowano: czwartek, 29 październik 2015 Ewa Pieczonka

Dnia 26.10.2015 roku przybył do naszego domu gość „niezwyczajny”, na którego czekaliśmy z radością – Arcybiskup Metropolita Wrocławski Józef Kupny.

Na początek zaśpiewaliśmy wszyscy razem:

„Bądź pozdrowiony gościu nasz
W radosne progi nasze wejdź
My zapalimy zamiast lamp
Szczęśliwe ognie naszych serc”.

I wspólnie z księdzem Arcybiskupem udaliśmy się na spotkanie do świetlicy, gdzie zgromadziły się wszystkie mieszkanki oraz dyżurujący personel. Nasze podopieczne Sylwia Jureczko i Edyta Wolak powitały Metropolitę Wrocławskiego pięknymi wierszami oraz podarowały kwiaty i figurę anioła, z której ksiądz Arcybiskup był bardzo zadowolony i szczerze dziękował.

Arcybiskup Józef Kupny był bardzo zainteresowany życiem naszych podopiecznych, pytał o powstanie domu, warunki życia, zainteresowania oraz wydarzenia, w jakich bierzemy udział. Oczywiście mieszkanki chętnie udzielały odpowiedzi a atmosfera była sympatyczna i czuć było otwartość. W między czasie była wspólna modlitwa, wpis do kroniki oraz błogosławieństwo księdza Arcybiskupa. Nie zabrakło też „ Barki” wykonanej wspólnie z Arcybiskupem a na koniec pięknych słów księdza Arcybiskupa.

Dla nas wszystkich było to wielkie duchowe przeżycie, ubogaceni wiarą wkraczamy z uśmiechem i radością w kolejne dni naszego życia.