Uha ha rowery dwa i …….. więcej

Opublikowano: poniedziałek, 15 września 2014

W dniu 10 września 2014 roku nasze mieszkanki Pani Wioletta Matyszkiewicz, Pani Sylwia Jureczko, Pani Magdalena Skopowska, Pani Lucyna Janczak, Pani Danuta Mrozińska, Pani Agnieszka Śpiewak aktywnie uczestniczyły w Dniu rowerów integracyjnych bez barier, który zorganizowano na terenie Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

Czytaj więcej...

Boule w Szczytnej

Opublikowano: poniedziałek, 15 września 2014
Administrator

Dnia 09 września 2014 roku odbył się II Turniej w Boule zorganizowany przez Dom Pomocy Społecznej w Szczytnej w ramach Olimpiad Specjalnych, w którym brały udział nasze mieszkanki Pani Wioletta Matyszkiewicz, Pani Katarzyna Thuillier oraz Pani Agnieszka Śpiewak.
Pétanque (IPA [pe.tɑ̃ːk]) (petanka, gra w bule, gra w kule) – tradycyjna francuska gra towarzyska z elementami zręcznościowymi.

Czytaj więcej...

VII Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

Opublikowano: środa, 10 września 2014

Kolejny raz, siódmy z kolei, uczestniczyliśmy w Dniu Godności Osób Niepełnosprawnych, który odbył się 07 września 2014 roku w Oleśnicy na Placu Zwycięstwa. Miejsce, jak sądzę, wybrano nie przez przypadek, albowiem właśnie tutaj, w tym dniu, osoby niepełnosprawne odniosły zwycięstwo.

Czytaj więcej...

Częstochowa i okolice

Opublikowano: poniedziałek, 01 września 2014

W dniu 27 sierpnia 2014 roku Panie Agnieszka Śpiewak, Gracjana Andrasz, Wioletta Matyszkiewicz, Małgorzata Kadłubkiewicz, Danuta Mrozińska, Wiesława Oszczygieł  pod opieką Pani Edyty Jankowskiej i Bożeny Zięba przebywały w Częstochowie na Jasnej Górze oraz na zamku w Olsztynie.

Czytaj więcej...

Nordic walking w Jemielnej

Opublikowano: poniedziałek, 25 sierpnia 2014

Nasze mieszkanki od pewnego czasu korzystają z nowej, dla nich oczywiście, formy rekreacji – maszerowania z kijkami czyli nornic walkingu. Prawie codziennie niezależnie od pogody grupa mieszkanek bierze kijki i do działa. Z tej formy rekreacji korzystają nasze Panie niezależnie od wieku, kondycji i tuszy.

Czytaj więcej...

Letnia biesiada

Opublikowano: wtorek, 05 sierpnia 2014

W dniu 31 lipca 2014 roku na terenie naszego domu odbyła się „Letnia Biesiada przy….”. No właśnie, przy czym? Oczywiście przy dobrej muzyce i dobrym jadle i piciu. Wszyscy mogli degustować kiełbaskę z grilla, chleb z domowym smalcem lub masłem czosnkowym, spróbować domowych wypieków.

Czytaj więcej...

Nad zalewem w Stradomii

Opublikowano: piątek, 01 sierpnia 2014

W dniu 30 lipca 2014 roku czternastoosobowa grupa naszych Mieszkanek wraz z opiekunami udała się nad akwen wodny w Stradomii. Zalew znajduje się w miejscowości Stradomia Wierzchnia, przy trasie szybkiego ruchu nr 8, w sąsiedztwie arboretum leśnego.

Czytaj więcej...

W oleśnickim atolu

Opublikowano: piątek, 25 lipca 2014

Dnia 24 lipca 2014 roku nasze Panie Magdalena Skopowska, Edyta Racko, Gracjana Androsz, Danuta Mrozińska, Wioletta Matyszkiewicz pod opieką Pani Elwiry Kulik przebywały w Atolu, na basenie krytym w Oleśnicy.

Czytaj więcej...