Rodzinne świętowanie

Opublikowano: wtorek, 09 lipiec 2013

W słonecznej aurze 7 lipca 2013 roku, na terenie naszego domu w Jemielnej spotkały się mieszkanki z rodzinami, znajomymi, przyjaciółmi. To był kolejny Piknik Rodzinny. Wszak Rodzina to najważniejsze, co każdy z nas w życiu posiada. Ponadto siódemka uważana jest za szczęśliwą cyfrę, a tu w dacie aż dwie siódemki – podwójnie szczęście i podwójna radość.

Każda mieszkanka czekała na przyjazd bliskich osób – były łzy szczęścia, ale też i łzy smutku, gdy nikt nie przyjechał. Nasze mieszkanki to jedna wielka Rodzina, więc nikt samotnie nie siedział.
Tradycyjna grochówka na wędzonce smakowała wszystkim, podobnie jak chleb ze swojskim smalcem i ogórkiem małosolnym, domowe ciasta oraz owoce. Konsumpcja odbywała się na świeżym powietrzu i każdy jadł z apetytem, chroniąc się przed żarem słonecznym pod parasolem bądź w cieniu drzew.
Występ naszych mieszkanek poruszył serca ich rodzin. Były także skromne upominki wykonane w pracowni terapii zajęciowej, które otrzymali rodzice.
Nie obyło się bez pląsów i dobrej zabawy. Do tańca przygrywała Pani Małgorzata Zakrzewska-Biczysko, oraz Michał Seweryński. Wszyscy świetnie się bawili – pociąg, kaczuchy, rytmy cygańskie i inne.
Na nasz Piknik przybyli także rycerze i damy z Klubu „Ster” Stowarzyszenia Ziemi Bierutowskiej im. Romka Kazimierskiego w Bierutowie. Można było obejrzeć walki rycerzy, taniec dam dworu, oraz ekwipunek dawnego woja.
Jednak szybko wróciliśmy do naszych czasów, ponieważ piknik się kończył i pora na rozstanie. Za rok na pewno znów się zobaczymy.