XIX Turniej Gry w Tysiąca

Opublikowano: środa, 28 sierpnia 2019 Oskar Łatoszyński

22 sierpnia br. trójka naszych mieszkańców: Henryk Chrapowicz, Bronisław Rasimowicz i Euzebiusz Stypa reprezentowali nasz Dom na XIX Turnieju Gry w Tysiąca, który odbył się na terenie Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rędzińskiej we Wrocławiu.

Turniej oficjalnie otworzył Janusz Nałęcki - Dyrektor Miejskiego Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu oraz Małgorzata Grabarejk - Prezes Stowarzyszenia „Kolory Nadziei”, które było donatorem imprezy. Z ramienia organizatora, czyli DPS przy ul. Rędzińskiej, otuchy zawodnikom dodawała i rozgrzewała ich serca Anna Ślusarska.
Atmosfera była wspaniała, pogoda również, humory dopisywały, a gospodarze zadbali, by uczestnikom niczego nie brakowało. Zawodnicy i ich opiekunowie mogli delektować się pysznym ciastem, owocami, napojami. Rozgrywki zorganizowano w plenerze, wśród drzew i krzewów, co wpływało kojąco na emocje. Po omówieniu reguł gry zawodnicy losowali stoliki. Naszej drużynie przypadły numery: 4, 5 i 9. Rozgrywki przebiegały w trzech etapach. Z naszej ekipy tylko jednemu zawodnikowi – Bronisławowi Rasimowiczowi - udało się zakwalifikować do półfinału, czyli II-go etapu. Niestety, przegrał finał z panem Leszkiem z Obornik. Pozostało, więc tylko pogratulować zwycięzcy i zająć się pysznym sernikiem i jabłecznikiem.
Dziękujemy organizatorom za wspaniale spędzony czas.