PKO Nocny Półmaraton we Wrocławiu

Opublikowano: czwartek, 13 czerwca 2019 Oskar Łatoszyński

W minioną sobotę po raz kolejny nasi długodystansowcy wzięli udział w Nocnym Półmaratonie we Wrocławiu. Na trasę biegu wyruszyło aż 10740 osób a do mety dotarło 10678 uczestników a wśród nich nasz mieszkaniec Robert J. i pracownik Oskar Ł.

Burzowa i deszczowa pogoda mocno utrudniała bieg, ale szczęśliwie udało się dotrzeć po zasłużony medal do mety.
Biegacze wyruszyli w trasę – po raz pierwszy w historii Nocnego Wrocław Półmaratonu – z toru żużlowego Stadionu Olimpijskiego.
Motywem przewodnim tegorocznego półmaratonu w Stolicy Dolnego Śląska była muzyka klubowa, która przez cały bieg towarzyszyła biegaczom i kibicom na trasie.
Kolejne udane doświadczenie biegowe za naszymi reprezentantami.
A oto jak wspomina udział w Półmaratonie mieszkaniec Robert:
„…startowałem w grupie brązowej a kierownik DTO w grupie zielonej (trochę szybszej). To dzięki jego staraniom dostałem za darmo pakiet startowy z numerem. Dziękuję mu bardzo. To był pierwszy mój start nocny. Nie było łatwo. Ciągle padało i wiało. W biegu było tylko kilku niepełnosprawnych biegaczy, dlatego większa odpowiedzialność padła na mnie i ciężko było utrzymać mi ciężar biegu w imieniu osób Niepełnosprawnych Olimpiad Specjalnych nie tylko z naszego regionu. 
Na trasie był też mój brat Artur, który podawał mi izotonik do picia. On nie biegł. Woli krótsze dystanse. Cieszę się, że mam kolejny bieg zaliczony.”