Międzynarodowa Liga Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SENI Cup 2019 w Pogorzelicy

Opublikowano: środa, 12 czerwca 2019 Oskar Łatoszyński

Reprezentacja Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie w dniach 5-7.06.2019 r. uczestniczyła w Polskiej Edycji Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SENI Cup 2019 w Pogorzelicy.

W turnieju udział wzięli przedstawiciele z 25 miejscowości:

 • Jaromin
 • Skęczniew
 • Warzyn
 • Opolnica
 • Żydowo
 • Ostrowina
 • Nowogard
 • Psary
 • Skwierzyna
 • Opolno Zdrój
 • Podzamek
 • Janikowo
 • Klisino
 • Dębno
 • Rzadkowo
 • Szarocin
 • Gębice
 • Grudziądz
 • Legnickie Pole
 • Nakło nad Notecią
 • Radawie
 • Mgoszcz
 • Pleszew
 • Gierałcice
 • Wąbrzeźno

W wyniku rozegranych meczy obserwowanych rozegranych pierwszego dnia zakwalifikowano nas do najlepszej szóstki turnieju. Całemu wydarzeniu towarzyszyły ogromne emocje i silna wola walki. Ale najważniejszy był sam udział naszej drużyny w imprezie tej rangi.
Oprócz rywalizacji sportowej nasi Chłopcy mogli skorzystać z wyjątkowych uroków pobytu w nadmorskiej miejscowości. Nawiązali wiele nowych znajomości i przyjaźni w trakcie integracji z innymi uczestnikami tej imprezy.
W skład reprezentacji wchodziło 7 Mieszkańców:

 1. Daniel P. - bramkarz
 2. Alek S.
 3. Przemek P. - kapitan
 4. Sławek G.
 5. Wojtek S.
 6. Andrzej G.
 7. Adrian S.

Za przygotowanie drużyny do turnieju odpowiadał kierownik działu terapeutyczno-opiekuńczego: Oskar Ł., któremu w czasie turnieju pomagał inny pracownik DPS - Krzysztof S.
Udział w turnieju dał olbrzymie doświadczenie naszym zawodnikom i motywację do dalszych treningów oraz zachętę do udziału w kolejnych turniejach piłkarskich. 
Na zakończenie należą się wielkie podziękowania i słowa uznania dla Organizatorów imprezy, że po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i z wielkim rozmachem poprowadzili turniej na tak wysokim poziomie.