I Dolnośląskie Mistrzostwa Domów Pomocy Społecznej w Nordic Walking

Opublikowano: piątek, 29 września 2017 Oskar Łatoszyński

28.09.2017 r. odbyły się w naszym domu I Dolnośląskie Mistrzostwa Domów Pomocy Społecznej w Nordic Walking. W zawodach uczestniczyły ekipy z dziesięciu placówek z Dolnego Śląska. Zawodnicy rywalizowali w sześciu kategoriach: na dystansie 3000m – konkurencja główna dla mieszkańców i pracowników DPS-ów (kobiety i mężczyźni), oraz na dystansie 600m – dla mieszkańców o obniżonych możliwościach ruchowych.

Odbył się również start masowy, w którym wystartowali wszyscy chętni – miłośnicy Nordic Walking i osoby zaczynające swoją przygodę z tą dyscypliną sportu. Zawodnicy otrzymali medale, dyplomy i nagrody za zajęcie pierwszych trzech miejsc w swoich kategoriach. Natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa i drobne upominki. W klasyfikacji generalnej I miejsce zajął DPS w Ziębicach, II miejsce DPS w Szczytnej, III miejsce GOPS w Długołęce.
Mistrzostwa zostały zgłoszone do Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.  Od Ministerstwa otrzymaliśmy gadżety promocyjne BeActive dla uczestników zawodów. Nagrody i upominki zostały ufundowane przez sponsorów: PT-Płock – Stacja Paliw Wrocław. LPSerwis, „Na rogu”- Marcin Pasternak Wołczyn, Starostwo Powiatowe Oleśnica, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii, Boramex, Pro-run Wrocław, Hartman Pabianice.
W zabezpieczeniu trasy zawodów pomagali nam żołnierze II Kompanii Regulacji Ruchu z Oleśnicy, regulujący ruchem na szóstkę z plusem! (nie zginął nam na trasie żaden mieszkaniec)
Logo do dyplomów i medali zaprojektował i opracował nasz mieszkaniec Euzebiusz Stypa, wykonawca piosenki, która została skomponowana na potrzeby zawodów przez Marka Gajdę.