Niebywały sukces mieszkańca Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie

Opublikowano: wtorek, 19 marca 2019 Administrator

Pan Wojciech Simlat zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w Abu Dhabi.
07.03.2019r. Wojciech Simlat wyjechał z Ostrowiny na XV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych – Abu-Dhabi 2019. Pierwszy etap podróży to Warszawa, gdzie w Hotelu Marriott odbyła się oficjalna uroczystość wręczenia członkom reprezentacji Nominacji Olimpiad Specjalnych. 08.03.2019r. reprezentacja Polski wyleciała do Dubaju.
14.03.19r. odbyła się Ceremonia Otwarcia w Abu Dhabi – Zayed Sports City Stadium.   
Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich przybyło ponad 7,5 tysiąca sportowców z ponad 190 krajów. W Igrzyskach wzięło też udział ponad 2,6 tysiąca trenerów.
Reprezentacja Polski liczyła 90 osób w tym 64 zawodników, oraz 26 trenerów, lekarzy i członków kierownictwa, którzy wspierali naszych zawodników w trakcie Igrzysk..
Polscy sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną na arenach sportowych w Abu Dhabi i Dubaju rywalizowali w 17 dyscyplinach sportowych: koszykówce, piłce nożnej 7-osobowej (drużyna żeńska), lekkiej atletyce, pływaniu, bowlingu, kolarstwie, badmintonie, trójboju siłowym, tenisie, tenisie stołowym, gimnastyce, jeździe konnej, wrotkarstwie i kajakarstwie, w judo i golfie,
Kolejne dni Igrzysk przynosiły wieści o znakomitej formie i sportowej postawie naszych reprezentantów. Polacy stanęli na podium we wszystkich 17 dyscyplinach sportowych, w których rywalizowała nasza Reprezentacja! W niektórych z nich wielokrotnie. Polska Reprezentacja Olimpiad Specjalnych przywiozła ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich rekordową liczbę 69 medali, w tym aż 30 złotych, 21 srebrnych i 18 brązowych.
Nasz mieszkaniec zdobył brązowy medal w skoku w dal, pokonując wielu młodszych rywali ze światowych organizacji sportowych. Ze względu na wiek (58 lat) pan Wojciech był stawiany za wzór sportowca. Jego zdjęcia wisiały w Dubaju na bilbordach. Zapraszano go na spotkania, przyjmował gratulacje od samego szejka. Poza skokiem w dal pan Wojciech reprezentował Polskę w składzie sztafety 4 x 100 m (VII miejsce) i indywidualnie 100 m (VIII miejsce).
Poza zawodami członkowie polskiej ekipy brali udział w programie Host Town (Dubaj) – prezentujących kulturę lokalną, w wydarzeniach artystycznych, zwiedzali także Dubaj.
Trenerką p. Wojtka jest mgr Marzena Szybowska (dział rehabilitacji PDPS)
3 kwietnia odbędzie się w Warszawie spotkanie polskich, niepełnosprawnych, sportowców z Prezydentem RP Andrzejem Dudą.
Ceremonię otwarcia i zamknięcia Igrzysk, którą łącznie na stadionie obejrzało ponad 80 tysięcy widzów, pełna były występów gwiazd światowego formatu.