Spotkanie z ultramaratończykiem

Opublikowano: piątek, 15 lutego 2019 Oskar Łatoszyński

W dniu 11 lutego 2019 r. o godz. 18.00 w MOKiS w Oleśnicy odbyło się spotkanie z Marcinem Świercem, który jest ultra maratończykiem, czyli biegaczem na bardzo długich dystansach a na dodatek górskich.

Sam wspominał, że miał kiedyś praktykę w DPS-ie.  Od 16-tu lat jest sportowcem, długodystansowcem. Przez ten okres miał zarówno kryzysy sportowe jak i radosne chwile sukcesu (wielokrotny Mistrz Polski i Świata). Brał udział w biegach w kilku krajach poza Polską, między innymi w USA, Kanadzie, Hiszpanii i Francji. Pan Marcin opowiadał o swojej żonie Basi, którą bardzo kocha i która bardzo mu pomogła w odnoszeniu sukcesów sportowych. Gdyby nie ona to by zrezygnował ze sportu. On wie, co to jest tęsknota za kimś w dniu zawodów, gdy nie ma wsparcia osoby ukochanej lub grona przyjaciół. My to znamy z półmaratonów i maratonów.
Pod koniec swojego wystąpienia pan Marcin podziękował wszystkim za udział w tym wydarzeniu, a po spotkaniu zrobił sobie z nami zdjęcie i podał nam wszystkim rękę. Kto chciał mógł kupić książkę pana Marcina z jego autografem za symboliczną cenę. Ja kupiłem dwie. Książka ma wiele ilustracji i jest dla mnie bardzo ciekawa. Przez chwilę mogłem z panem Marcinem jeszcze porozmawiać o zawodach i treningach. Postawiłem mu pytanie dotyczące różnic treningowych osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych. Pan Marcin dał radę wszystkim startującym zawodnikom, by nie rezygnowali i nie poddawali się.
Ostrowina, 12.02.1019 r.
Red. – mieszkaniec Robert Jaskuła