Obóz przygotowawczy przed Światowymi Letnimi Igrzyskami Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi 2019

Opublikowano: piątek, 12 października 2018 Ewa Malinowska

W dniach 04-10.10.2018 nasz mieszkaniec Wojciech Simlat przebywał w Bydgoszczy na obozie przygotowawczym, który był sprawdzianem przed Światowymi Letnimi Igrzyskami Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi, które odbędą się w dniach 14-21.03.2019.

Polska reprezentacja bierze udział w 17 dyscyplinach tj.: pływanie, lekkoatletyka, badminton, koszykówka, bocce, kolarstwo, piłka nożna 7 osobowa dziewcząt, tenis stołowy, bowling, jazda konna, gimnastyka, kajakarstwo, trójbój siłowy, wrotkarstwo, tenis ziemny, golf, judo. Łącznie z Polski w zawodach będzie uczestniczyło 64 zawodników, 26 trenerów, lekarz oraz sztab kadry. W całej imprezie weźmie udział 7 tysięcy sportowców z ponad 170 krajów, 2600 trenerów, 6 tysięcy członków rodzin oraz 20 tysięcy wolontariuszy.
Podczas obozu oprócz codziennych treningów zawodnicy przeszli bardzo szczegółowe badanie lekarskie, mieli również czas na zabawy integracyjne i zwiedzanie miasta.
Na konferencji prasowej, która odbył się w Bydgoszczy pojawili się przedstawiciele ambasady Zjednoczonych Emiratów Arabskich – organizatora Igrzysk. Zawodnicy zapoznali się z kulturą i obyczajami panującymi w tym kraju, w celu ułatwienia właściwego przygotowania się do wyjazdu.
Wojtkowi gratulujemy przebrnięcia przez trudy obozu i życzymy wytrwałości w dalszych treningach.