Wielki sukces naszego zawodnika!

Opublikowano: wtorek, 19 czerwca 2018 Wojciech Simlat

W dniach 9-12 czerwca 2018 mieszkaniec naszego domu Wojciech Simlat wśród 1000 zawodników rywalizował podczas XI Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych Katowice-Chorzów-Mikołów. Nasz zawodnik reprezentujący, na co dzień Klub Sportowiec Ostrowina reprezentował województwo dolnośląskie w konkurencjach 400, skok w dal z rozbiegu oraz w sztafecie 4x400m.

Z zawodów przywiózł trzy medale: złoto w konkurencji skoku w dal i dwa srebrne medale w konkurencjach biegowych.
Najważniejszą informacją jest jednak fakt, że osiągnięte wyniki pozwoliły Wojtkowi na kwalifikację do reprezentacji Olimpiad Specjalnych Polska na Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Abu Dhabi 2019. Igrzyska w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będą największa imprezą sportową na świecie w przyszłym roku, w której weźmie udział ponad 7 tysięcy sportowców z niepełnosprawnością intelektualną z ponad 170 krajów. Polska reprezentacja będzie liczyć 90 osób, w tym 64 zawodników i 26 trenerów, lekarzy i sztabu kadry.
Gratulujemy Wojtkowi osiągniętych sukcesów i już teraz trzymamy kciuki za występ w roli reprezentanta Polski w zawodach międzynarodowych.