Pobiliśmy nieoficjalny rekord świata!

Opublikowano: wtorek, 15 maja 2018 Łukasz Koper

12.05.2018 mecz WKS Śląsk Wrocław z Piastem Gliwice oglądało 1074 kibiców niepełnosprawnych wraz z opiekunami, a wśród nich mocna reprezentacja naszego domu. Mecz był bardzo ciekawym widowiskiem, w którym gospodarze pokonali gości z Górnego Śląska 3:1.

Był to ostatni mecz Śląska w tym sezonie przed własną publicznością. Już teraz czekamy na rundę jesienną, podczas której na pewno wybierzemy się na mecze, by kibicować naszej drużynie.
Dziękujemy Klubowi Kibiców Niepełnosprawnych za umożliwienie udziału w meczu.

5 maja obchodziliśmy Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Aby podkreślić udział niepełnosprawnych kibiców w meczach piłkarskich w Polsce oraz zachęcić kolejne osoby do wyjścia z domu, Klub Kibiców Niepełnosprawnych wraz ze Śląskiem Wrocław, oraz Federacją Kibiców Niepełnosprawnych zorganizowali dzień „Śląsk bez Barier”. Osoby niepełnosprawne zostały zaproszone na mecz Śląska z Piastem Gliwice. Przy okazji starano się pobić nieoficjalny rekord świata w ilości widzów niepełnosprawnych na pojedynku piłkarskim. I udało się! Spotkanie na Stadionie Wrocław oglądało 1074 kibiców niepełnosprawnych razem z opiekunami, co jest nowym rekordem. Poprzedni rekord wynosił 1005 widzów niepełnosprawnych i został ustanowiony 3 lata temu we Wrocławiu podczas spotkania Śląska z Lechią Gdańsk.