"Skrzydlate Piosenki"

Opublikowano: środa, 06 grudnia 2017 Administrator

Koncert Stowarzyszenia "Motyl" na Rzecz Integracji i Aktywności Artystycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej odbył się 3 grudnia 2017 roku w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdrój z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych (03 grudnia!) oraz Jubileuszu XX-lecia Stowarzyszenia MOTYL.

Wszystkim wykonawcom akompaniował zespół sesyjny Symbolika, który od 1998 r. akompaniuje wykonawcom festiwali w całej Polsce. Powstał na potrzeby prezentacji artystycznych dzieci i młodzieży niepełnosprawnej; grał na najważniejszych tego typu imprezach w kraju.
Kierownikiem zespoły jest Pani Karolina Tuz.
Dyrygentem chóru integracyjnego, który towarzyszył wykonawcom koncertu jest Pani Agnieszka Nabielec, wokalistka, dyrygent, nauczyciel śpiewu, gry na pianinie.
Wśród solistów wystąpili: Anna Dydymska, Barbara Filipowska, Renata Galik, Mariusz Harc, Karolina Jamińska, Władysław Kaczmarek, Elżbieta Kuzio, Martyna Mucha, Krzysztof Orzechowski, Krzysztof Sarkowicz.
W koncercie wystąpił nasz przedstawiciel, zaproszony do udziału w koncercie Pan Euzebiusz Stypa. Przebywał on na warsztatach wokalnych prowadzonych przez Panią Agnieszkę i zespół Symbolika w Pensjonacie "Eden" w Kowalowej koło Mieroszowa. Warsztaty trwały dwa dni, 1 i 2 grudnia a w dzień następny odbył się już koncert finałowy.
Krótka relacja z koncertu: www.youtube.com/watch?v=uA2m5mGNUQU