XVII Turniej Warcabów Domów Pomocy Społecznej

Opublikowano: poniedziałek, 27 listopada 2017 Administrator

22 listopada nasi mieszkańcy wraz z mieszkankami z Jemielnej po raz kolejny brali udział w Turnieju Warcabów Domów Pomocy Społecznej w Oławie. Emocje towarzyszyły naszym zawodnikom już długo przed dniem Turnieju, bo w tym roku pojechali mieszkańcy, którzy wcześniej nie mieli okazji w nim uczestniczyć.

Nasza drużyna z Ostrowiny w składzie 3 osób: Przemek Pujer, Daniel Pujer i Alojzy Sochacki miała nadzieję na zajęcie dobrego miejsca, bo wcześniej wielokrotnie bywali zwycięzcami innych turniejów warcabowych. Tym razem przeciwnikami było 36 zawodników z 12 domów pomocy społecznej. Okazało się, że niektórzy z nich to wytrawni szachiści, stali uczestnicy turniejów szachowych. Nie dali szans naszym mieszkańcom na miejsca na podium, dali za to przyjemność grania na dużo wyższym poziomie niż się nasza drużyna spodziewała. Nasz najlepszy zawodnik – Przemek Pujer, który w klasyfikacji indywidualnej zdobył 9 punktów, prosił o możliwość rozegrania towarzyskiej partii z wielokrotnym zwycięzcą Turnieju w Oławie – panem Andrzejem Fedyszynem z Ziębic, który oczywiście z przyjemnością się na to zgodził. Dla naszego zawodnika rozgrywka z mistrzem była ekscytującym przeżyciem.
Zwycięzcami Turnieju – I-sze i II-gie miejsce - okazali się właśnie dwaj panowie z DPS Ziębice, III-cie miejsce zajął pan z DPS we Wrocławiu przy ul. Kaletniczej. Nasz najlepszy zawodnik – Przemek Pujer – zajął bardzo dobre VIII miejsce.
Cała drużyna wróciła z mocnymi i pozytywnymi wrażeniami i postanowieniem trenowania przez cały rok, by w następnym turnieju warcabów wypaść lepiej.