Pielgrzymka na...

Opublikowano: poniedziałek, 24 października 2016 Marek Gajda

Są takie miejsca w historii narodów, które mają wymiar symboliczny, stanowią fundament świadomości kulturowej i jednoczą ludzi różnych ras, kultur i religii. Takim właśnie miejscem w Polsce jest Jasna Góra. Miejsce spotkań pielgrzymów z Matką Bożą.

Miejsce zawierzenia losów Polski Maryi Jasna Góra, to szczególne sanktuarium, duchowa stolica Polski! Każdy powinien nawiedzić to miejsce, które jest naznaczone różnymi cudami oraz niesamowitą historią. Mieści się tutaj i otaczany jest czcią Cudowny Wizerunek Matki Najświętszej, do której pielgrzymują miliony wiernych z całego świata!
21 października grupa 54 mieszkańców i opiekunów naszego domu wzięła udział w pielgrzymce na Jasną Górę do Częstochowy. Celem pielgrzymki było uczestnictwo we Mszy Świętej, w intencji wszystkich naszych mieszkańców oraz pracowników. Po mszy zwiedzaliśmy klasztor Jasnogórski, zjedliśmy obiad w Domu Pielgrzyma, po czym nasz Ksiądz proboszcz poprowadził dla nas Drogą Krzyżową wokół klasztoru, której stacje wzbijają się na wysokość 15 metrów, aż do wysokości murów obronnych.
Wizyta na Jasne Górze dała nam nowe duchowe siły, wzmocnienie, pocieszenie i wyciszenie. Chyba nie ma w Polsce bardziej Maryjnego miejsca... wrócimy tam za rok...