Boże Narodzenie 2013 - Spotkanie opłatkowe

Opublikowano: piątek, 27 grudnia 2013 Administrator

Boże Narodzenie, w gronie Mieszkańców Powiatowego Domu Pomocy Społecznej, obchodzone jest tradycyjnie. Przez lata opiekunowie wypracowali formę najbardziej z możliwych zbliżoną do świętowania w rodzinnym gronie. Duże są te nasze rodziny, jednakże zgodnie ze staropolskim powiedzeniem - im więcej, tym lepiej - było nam bardzo, bardzo dobrze.

Pierwszą uroczystością było spotkanie opłatkowe. Ze względu na kończący się remont pałacu zebraliśmy się w jedynej dużej dostępnej sali - w budynku magazynu. Troszkę ciasno było, ale dzięki temu byliśmy bliżej siebie.

Śpiewanie praktykujemy od dawna, z różnym skutkiem - fakt - ale nie o sukcesy sceniczne chodzi, tylko o bycie razem, a w tym przypadku o poznawanie i utrwalanie tradycji, o wyrażanie własnych emocji - radości - z okazji narodzin Jezusa. Kolędowaliśmy pełnym sercem, głośno i ciepło. Atmosfera najważniejszego w roku święta wzbudzila wzruszenie i łzy pełne wiary. Pięknie było, naprawdę PIĘKNIE.... a najpiękniej i najszczęsliwiej było w tych chwilach, kiedy dzieliliśmy się opłatkiem ....