XIII Oławski Turniej Warcabowy

Opublikowano: poniedziałek, 25 listopada 2013 Administrator

20 listopada, Dom Pomocy Społecznej w Oławie zorganizował kolejny, trzynasty, Turniej Warcabowy dla mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Z naszego domu udział wzięło 6 osób:
3 mieszkańców Ostrowiny (Ryszard Kleszczewnik, Tomasz Ryms i Wojciech Zieliński) i 3 mieszkanki z Jemielnej (Bogumiła Dudzińska, Lucyna Janczak i Danuta Mrozińska).

W tym roku na Turniej przyjechały wyjątkowo mocne ekipy z Ziębic i Rościsławic,  mistrzowie szachów, których co roku we wrześniu spotykamy na Turniejach Szachowych we Wrocławiu.  Nasze ekipy nie miały więc szans na podium, ale rozgrywki nie były przez to mniej zacięte. Nasi zawodnicy w pełni angażowali się w każdą rozgrywkę. Najwięcej emocji wzbudziła partia rozegrana przez Wojtka Zielińskiego z Waldemarem Tomczykiem. Przez większą część partii Wojtek miał wyraźną przewagę i już był pewien wygranej. Dookoła zebrał się tłum kibicujący Wojtkowi. Pan Waldemar pokazał jednak swoją mistrzowską strategię, ważył dokładnie każdy ruch i partię wygrał. W Turnieju zajął I miejsce zdobywając 14 punktów, co oznacza wszystkie 7 rozegranych partii wygranych. Gratulujemy panu Waldemarowi, gratulujemy również najlepszemu zawodnikowi z naszej ekipy – Wojtkowi Zielińskiemu, który zdobył 9 punktów.

Organizatorzy zadbali o doskonałe samopoczucie zawodników serwując im słodki poczęstunek, kawę, herbatę i zimne napoje, z których można było korzystać do woli w przerwach między partiami. Na zakończenie, po wręczeniu dyplomów i nagród dla zwycięzców, była uczta dla ducha - wystąpił chór gimnazjalistów z Oławy dając piękny koncert  piosenek.

Dziękujemy organizatorom.