Hanbdbike w Ostrowinie

Opublikowano: środa, 09 października 2013 Administrator

Jest we Wrocławiu szkoła wyższa. Nazywa się Wyższa Szkoła Bankowa. Studenci i absolwenci tej szkoły założyli Stowarzyszenie Absolwentów Wyższej Szkoły Bankowej i Fundację DOBRY CEL. Piszą osobie: „Jesteśmy ludźmi pełnymi pasji o wrażliwych i otwartych sercach, pragnących pomagać innym. Wiara w to, że przez drobne inicjatywy można zmienić świat niewątpliwie uskrzydla nas do pracy na rzecz potrzebujących pomocy.

Naszym celem jest niesienie konkretnej pomocy potrzebującym, w szczególności wspieranie osób niepełnosprawnych na różnych życiowych płaszczyznach. Z doświadczenia i obserwacji wiemy, że problemy osób niepełnosprawnych niestety niejednokrotnie są drugoplanowe w naszym społeczeństwie, a często nawet nieświadomie niezauważane.

Nasz zespół tworzą również osoby z niepełnosprawnościami, w różnym stopniu, różnego rodzaju. Dzięki ich osobistemu doświadczeniu i wiedzy nasze działania są weryfikowane w taki sposób, aby w najwyższym stopniu odpowiadały potrzebom osób niepełnosprawnych.

Jedno z działań Stowarzyszenia i Fundacji, to projekt p.t. Aktywizacja Osób Niepełnosprawnych za pomocą rowerów integracyjnych, finansowany ze środków PFRON, będących w dyspozycji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Głównym celem projektu jest prowadzenie szkoleń i użyczanie osobom niepełnosprawnym rowerów dostosowanych do użytkowania przez takie osoby (rowery typu handbike napędzane są rękoma, dzięki czemu mogą nimi jeździć osoby niepełnosprawne ruchowo, w tym poruszające się na wózkach inwalidzkich).

8 października, rowery Stowarzyszenia Absolwentów WSB i Fundacji DOBRY CEL, zostały przywiezione do Ostrowiny. Szkolenie poprowadził Stanisław Kośnik - prezes Stowarzyszenia Absolwentów WSB we Wrocławiu, który w 2010 roku – za swoje inicjatywy – otrzymał prestiżowy Certyfikat „Wrocław bez barier”. Nasi mieszkańcy już od wczesnego poranka czekali na dziedzińcu PDPS na przyjazd rowerów. Wreszcie są.  Szkolenie trwało krótko, bardzo krótko - w zasadzie nie było potrzebne. Kiedy Staszek Kośnik dał znak do jazdy, nagle zagęściła się kolejka pierwszych chętnych. Ogólnie, jazda na handbiku nie przysporzyła naszym mieszkańcom kłopotów. Bez problemu ruszali z miejsca, pokonywali kolejne odcinki, zakręty, hamowali. Natomiast z problemem opuszczali pojazd, bo każdy chciałby jeździć bez końca:). Zarządzający rowerami postanowił zostawić nam sprzęt jeszcze przez tydzień, żeby mieszkańcy mogli najeździć się do woli - DZIĘKUJEMY PIĘKNIE! NAJPIEKNIEJ! - TO DLA NASZYCH MIESZKAŃCÓW WYJĄTKOWE DOŚWIADCZENIE I PRAWDZIWIE SKUTECZNA AKTYWIZACJA.

Wszystkim, którzy chcieliby spróbować podajemy kontakt:

Stowarzyszenie Absolwentów WSB we Wrocławiu

ul. Fabryczna 29-31; 53-609 Wrocław; tel. 71 376 23 77;

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Fundacja DOBRY CEL

tel.: 71 722 34 05 lub 500 457 181; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.