Motoriada

Opublikowano: poniedziałek, 21 października 2013 Administrator

Kolejny raz  ekipa motocyklistów  z powiatu oleśnickiego, pod wodzą Mirka Lipca, zawitała do Ostrowiny. Tym razem na zakończenie sezonu  2013. Kolejny  raz przygotowali dla naszych mieszkańców  zabawy i niespodzianki,  zasponsorowali nagrody i słodkości. I ... zrobili to, na co najbardziej czekali mieszkańcy - przewozili każdego chętnego  wokół dziedzińca. Radość mieszkańców: NIE DO OPISANIA ...

Nikt, kto nie był obok, nie wie ile szczęścia może dać osobie niepełnosprawnej  taka przejażdżka. Nikt, kto nie był obok nie wie ile łez radości popłynęło ("jeżdżę na motorze, potrafię! Ja to umiem! Ja daję radę !) ile wiary we własne siły a przez to ile zdrowia potrafi  dać osobie niepełnosprawnej  kontakt z prawdziwie męską dyscypliną.  B E Z C E N N E !

******************************************************************************

Szczególnie dziękujemy motocyklistom za to, że przyjeżdżając do Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie, Domu dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, łamią  stereotypy postrzegania  osób niepełnosprawnych, zrywają etykietę  izolacji od środowiska. Wasz krok do przodu, Wasza wyciągnięta ręka, to jest to, czego mieszkańcy i pracownicy potrzebują najbardziej... Potrzebują najbardziej ... od wszystkich. Póki co - jesteście pierwsi  i chwała Wam za to !

*********************************************************************************

LWG  ! ! !

(Lewa (ręka) W  Górę ! - pozdrowienie motocyklistów)