Nasz mieszkaniec Laureatem Galerionu 2012

Opublikowano: sobota, 08 grudnia 2012 Administrator

    W Szczawnie Zdroju, po raz pierwszy, odbył się Finał Dolnośląskiego Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych GaleriON 2012. Honorowy Patronat nad GaleriONem objął Radosław Mołoń – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego – pomysłodawca i inicjator projektu.

Organizatorami projektu są: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Stowarzyszenie MOTYL.
W Dolnośląskim Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych GaleriON 2012 udział wzięły dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów specjalnych, szkół zawodowych specjalnych i warsztatów terapii zajęciowej, oraz z ośrodków szkolno-wychowawczych.
Uczestnicy byli podzieleni na dwie grupy wiekowe: 6-14 i 15-25 lat. Ideą projektu było dotarcie do niepełnosprawnych młodych artystów i umożliwienie im zaprezentowania swojego dorobku szerszej publiczności. Wyboru finalistów, których prace i twórczość estradową zaprezentowano podczas Finału Dolnośląskiego Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych GaleriON 2012 dokonała Komisja Artystyczna w składzie: Anna Jezierska - aktorka, Małgorzata Maćkowiak -artysta malarz, Bogumiła Twardowska Rogacewicz - artysta malarz i grafik, Szymon Bogacz - pisarz i muzyk, J.Jerzy Karmiński - pedagog, instruktor muzyki i teatru. Finaliści zostali wybrani spośród uczestników wernisaży i koncertów, które w ramach projektu odbyły się w Jeleniej Górze, Wrocławiu, Głogowie i Wałbrzychu.
Twórczość literacką, wiersze, prozę, umiejętności recytatorskie a także muzyczne, wokalno-instrumentalne i taneczne, finaliści Przeglądu zaprezentowali podczas Koncertu Finałowego, odbywającego się w Sali Teatru Zdrojowego w Szczawnie Zdroju. Koncert prowadziła Monika Kuszyńska, była wokalistka zespołu Varius Manx.

Po zapoznaniu się z pracami i prezentacjami uczestników zgłoszonych do przeglądu, zaprezentowanymi w formie elektronicznej, oraz na wystawach i czterech koncertach regionalnych, komisja artystyczna wręczyła wyróżnienia w kategoriach: poezja, recytacje, piosenki, taniec i obrazy. Miło nam donieść, że laureatem w kategorii taniec został nasz mieszkaniec – Łukasz Błaszczyk. Brawo Łukasz! Jesteśmy z Ciebie BARDZO, BARDZO dumni!

 

Poniżej list do laureatów:

Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Ostrowinie

Szanowni Państwo,

Komisja Artystyczna Dolnośląskiego Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych GaleriON 2012 wyróżniła spośród kilkuset nadesłanych prac plastycznych i literackich oraz prezentacji muzycznych,  recytatorskich,  tanecznych, piosenkarskich  następujących autorów:

-   Łukasz Błaszczyk – taniec

Cały werdykt Komisji umieszczony jest na stronie www.galerion.pl

    W imieniu organizatorów: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego  i Stowarzyszenie MOTYL zapraszamy laureata wraz z opiekunem na finał przeglądu GaleriON 2012, który odbędzie się 7 grudnia br. w Szczawnie Zdroju (program w załączeniu).  Ze względu na zaplanowaną ceremonię wręczenia,  przez Pana Marszałka Radosława Mołonia, patrona Przeglądu, specjalnych podziękowań zachęcamy i prosimy o udział w spotkaniu, wraz z prezentacją taneczną Łukasza.

Prosimy o potwierdzenie przybycia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Po potwierdzeniu skontaktujemy się z opiekunami telefonicznie. 

Serdecznie gratulujemy i pozdrawiamy  

                                       – Jerzy Karmiński, prezes Stowarzyszenia MOTYL