XIX Przegląd Poezji i Prozy Osób Niepełnosprawnych

Opublikowano: piątek, 09 listopada 2012 Administrator

    8 listopada w pięknej Sali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Oleśnicy, odbył się XIX Przegląd Poezji i Prozy Osób Niepełnosprawnych, organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Ostrowinie. Przegląd był prawdziwą ucztą wspólnej radości.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością włodarze pomocy społecznej regionu” pan Sławomir Pytel wicestarosta, pan Piotr Pawłowski zastępca burmistrza, pani Danuta Stadnik dyrektor MOPS Oleśnica, pan Marek Czarnecki dyrektor PCPR w Oleśnicy.
W przeglądzie uczestniczyli mieszkańcy 13 domów pomocy społecznej z Dolnego Śląska: Ostrowina, filia Ostrowiny w Jemielnej, Fabianów, Rościsławice, Krośnice, Szarocin, Dobroszyce, Ziębice, Nielestno, Szczytna, Oława i Długołęka, oraz grupa z Klubu Samopomocy działająca przy MOPS Oleśnica.
Przegląd rozpoczął się od fenomenalnego występu mieszkańców PDPS Ostrowina, który składanką słowno – muzyczną opartą na psalmach i twórczości Elżbiety Skorupskiej - Raczyńskiej, przygotowaną przez instruktorów Dorotę Zadka i Marka Gajdę, wygrał Przegląd bezkonkurencyjnie.
Kolejne grupy w mistrzowski sposób prezentowały twórczość Brzechwy, Tuwima, Gałczyńskiego, Harasymowicza, Ks. Twardowskiego, Makuszyńskiego, Marii Rudnickiej (mieszkanki DPS Ziębice) i innych. W przeważającej części były to składanki słowne w pięknej oprawie muzycznej. W każdym przedstawieniu widoczna była ogromna praca, jaką uczestnicy i ich instruktorzy włożyli w przygotowanie występu. Wczorajszy Przegląd był XIX z kolei. Na nim właśnie podjęto decyzję, że kolejny Przegląd będzie miał rangę ogólnopolską.