Certyfikat dla "Pasji"

Opublikowano: piątek, 08 grudnia 2017 Administrator

Z wielką przyjemnością informujemy, że Spółdzielnia Socjalna PASJA z siedzibą w Ostrowinie, działająca przy PDPS Ostrowina została wyróżniona znakiem jakości „Zakup Prospołeczny”. 8 grudnia podczas Dolnośląskiego Forum Rozwoju Ekonomii Społecznej odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatu.

Spółdzielnia Socjalna PASJA posiada wszystkie te cechy: świadczy zarówno wysokiej jakości usługi, jak również realizuje cele społeczne ważne dla mieszkańców PDPS w Ostrowinie i powiatu oleśnickiego.
Znak jakości  ZAKUP PROSPOŁECZNY, odebrał z rąk Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego p. Jerzego Michalaka, prezes  Spółdzielni - p.Krzysztof Leszczyński z towarzyszącym mu mieszkańcem PDPS,  p.Władysławem Tarnawskim - koordynatorem d.s. administracyjnych Spółdzielni.
***
Spółdzielnia Socjalna „Pasja” powstała w październiku 2016 r. przy Powiatowym Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie. To nowy podmiot ekonomii społecznej w powiecie oleśnickim i równocześnie jedno z nielicznych tego typu przedsięwzięć w otoczeniu Domów Pomocy Społecznej w Polsce. Nowy podmiot łączy w sobie cechy przedsiębiorstwa i organizacji pozarządowej, stanowiąc specyficzną formą spółdzielni pracy. Jest ukierunkowany w pierwszej kolejności na rehabilitację społeczną i zawodową podopiecznych tutejszego domu pomocy. Od chwili powstania, w pracach zorganizowanych przez Spółdzielnię „ Pasja”, zatrudnienie znalazło kilkadziesiąt osób spośród mieszkańców PDPS.