XVIII Oławski Turniej Warcabowy

Opublikowano: poniedziałek, 19 listopad 2018
Elżbieta Kaznowska

Dnia 14 listopada 2018r. wzięliśmy udział w XVIII Oławskim Turnieju Warcabowym Mieszkańców Domów Pomocy zorganizowanym przez DPS w Oławie, w którym uczestniczyło 13 domów z terenu województwa dolnośląskiego.

Czytaj więcej...

Musical Metro

Opublikowano: czwartek, 25 październik 2018
Elżbieta Kaznowska

W dniu 22.10.2018 r. nasze mieszkanki Kasia Thuillier i Małgorzata Kadłubkiewicz wraz z grupą pracowników miały możliwość obejrzenia przedstawienia „ Metro” w warszawskim Teatrze Buffo.

Czytaj więcej...

I Dolnośląski Makroregionalny Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych

Opublikowano: środa, 24 październik 2018
Elżbieta Kaznowska

Dnia 18 października 2018r nasze podopieczne po raz pierwszy miały przyjemność reprezentować nasz Dom w I DOLNOŚLASKIM MAKROREGIONALNYM DNIU TRENINGOWYM PROGRAMU AKTYWNOŚCI MOTORYCZNEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH w Dobroszycach. W zawodach wzięły udział podopieczne, które ze względu na swoje ograniczenia ruchowe nie mogą startować i trenować innych dyscyplin sportowych. Do reprezentowania naszego domu zgłosiliśmy następujące panie: Adrianę, Wiesławę, Lucynę, Marię oraz Beatę. Panie mogły się zmierzyć z takimi konkurencjami jak: zbieranie przedmiotów do pojemników, rzut piłeczka do celu, równoważnia, przechodzenie przez tunel.
W trakcje konkurencji uczestnicy zmagań mogli posilić się słodkim poczęstunkiem. Po ukończeniu swoich konkurencji każda zawodniczka otrzymała medal, gromkie brawa oraz drobny upominek. Panie zadowolone powróciły do domu i chętnie zgłosiły swoją chęć do zawodów w przyszłym roku.

Jesień z handbikami, czyli trzy koła i my

Opublikowano: wtorek, 23 październik 2018
Elżbieta Kaznowska

17 października 2018 roku gościliśmy grupę studentów z Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Przyjechali do nas z rowerami integracyjnymi typu handbike.

Czytaj więcej...

Mrzeżyno na bis!!!

Opublikowano: czwartek, 11 październik 2018
Elżbieta Kaznowska

Po raz drugi gościliśmy na turnusie rehabilitacyjnym w miejscowości Mrzeżyno. Tym razem 18-osobowa grupa pensjonariuszek i 3 opiekunów przebywały w Ośrodku Nadmorskim w terminie 21.09.- 05.10.2018r.

Czytaj więcej...

Oh! Jak to zdrowo raz i więcej na ludowo...

Opublikowano: środa, 26 wrzesień 2018
Elżbieta Kaznowska

Polską muzykę ludową tworzyli amatorzy śpiewacy oraz instrumentaliści, śpiewający i grający w zespołach na weselach i innych sytuacjach obrzędowych oraz na zabawach czy podczas wypasu zwierząt.

Czytaj więcej...

Piknik rodzinny

Opublikowano: czwartek, 23 sierpień 2018
Elżbieta Kaznowska

Dzień 18.08.2018 r. od samego rana był w Naszym Domu bardzo odświętny. Wszystkie mieszkanki oczekiwały na przyjazd swoich bliskich, znajomych i przyjaciół. W tę sobotę zorganizowaliśmy kolejny już Piknik Rodzinny.

Czytaj więcej...

Złoty Stok

Opublikowano: poniedziałek, 20 sierpień 2018
Elżbieta Kaznowska

14 sierpnia Ośrodek Kultury i Sportu w Bierutowie zorganizował wyjazd do Złotego Stoku. Grupa mieszkanek wraz z opiekunami i grupą dzieci przed południem dotarła na miejsce. Tam grupę przejął przewodnik.

Czytaj więcej...