Hydropolis- jedyne takie miejsce w Polsce

Opublikowano: piątek, 03 marca 2017 Elżbieta Kaznowska

28.02.2017 roku 6 osobowa grupa mieszkanek z opiekunami udała się do Hydropolis, czyli centrum wiedzy o wodzie. Znajduje się ono we Wrocławiu przy ulicy Na Grobli 19-21. W Hydropolis w sposób fascynujący pokazane jest znaczenie wody w życiu człowieka.

Wystawa zajmuje cztery tysiące metrów w dawnych ponad stuletnich zbiornikach czystej wody. Oryginalna scenografia oraz multimedia sprawiają, ze w Hydropolis nie można się nudzić, bo angażowane są wszystkie zmysły. Jest to jedyny taki obiekt w Polsce i nieliczny w Europie.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od projekcji, która opowiadała o powstaniu wody na Ziemi. Następnie podążałyśmy wzdłuż zamkniętego w podłodze strumienia wody i przechodziłyśmy przez kolejne strefy: głębiny, oceany, strefę relaksu, człowiek i woda, miasto i woda, stany wody. Miałyśmy możliwość wejścia do batyskafie Trieste, który w 1960 roku zanurzył się do Rowu Mariańskiego oraz dotknięcie kopii rzeźby Dawid Michał Anioł. Symbolizuje on, że człowiek w dużej mierze składa się z wody.
Mieszkanki zadowolone i pełne emocji powróciły do domu. Polecamy, bo Hydropolis to ciekawe i bardzo oryginalne miejsce przygotowane dla dzieci i dorosłych.