VIII Dolnośląski Mityng Olimpiad Specjalnych

Opublikowano: czwartek, 09 lutego 2017 Elżbieta Kaznowska

7 lutego na Polanie Jakuszyckiej już po raz kolejny Panie, w składzie: Danuta Mrozińska, Katarzyna Thuillier oraz Edyta Racko pod okiem Pani Kamili i Pani Patrycji reprezentowały klub sportowiec Ostrowina w VIII Dolnośląskim Mityngu Olimpiad Specjalnych w narciarstwie biegowym.

Organizatorem zawodów od lat jest Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy z Wojcieszowa. Liczba zawodników trenująca narciarstwo biegowe w Olimpiadach Specjalnych Polska to 745 (dane z 2015r). Dyscyplina ta jest trenowana w 16 oddziałach regionalnych Olimpiad Specjalnych Polska.
Narciarze solidnie przygotowywali się przez cały sezon do tych zawodów. Wszyscy przyjechali, by zdobyć upragnione medale i kwalifikacje do nadchodzących imprez. Na starcie stanęło 81 zawodników z takich klubów jak Anna Legnickie Pole, Jeżyk Lwówek Śląski, Jeżyki Wałbrzych, Meta Wrocław, Olimpijczyk Bolesławiec, Orzeł Nielestno, Podaj Rękę Kamienna Góra, Promyk Wojcieszów, Radośni Dobroszyce, Szansa Wrocław, Razem Lubań, Śnieżynki Szklarska Poręba oraz nasza ekipa Sportowiec Ostrowina.  Zawodnicy zmierzyli się w biegach narciarskich na dystansach 1000m, 50m, 100m, 500m, 3000m oraz pierwszy raz w historii zawodów w biegach na rakietach śnieżnych. Nasze zawodniczki startowały w biegach na 50m i 100m techniką klasyczną zdobywając łącznie 6 medali. Pani Danuta zdobyła 2 złote medale w biegach na dystansie 50m i 100m, Pani Katarzyna zdobyła srebro na dystansie 50m oraz złoto w biegu na 100m, Pani Edyta zdobyła 2 medale brązowe zarówno na 50m jak i 100m.
Ale nie tylko o zwycięstwo tu chodziło, lecz o dobrą zabawę i rozwijanie pasji. Radość zawodników i rywalizacja fair-play może być przykładem dla innych miłośników biegówek. Oczywiście chętnie wrócimy po raz kolejny do tak baśniowej scenerii.