Boże Narodzenie w Naszym Domu

Opublikowano: czwartek, 29 grudnia 2016 Elżbieta Kaznowska

W wigilię od rana panował świąteczny nastrój. W całym domu słychać było polskie kolędy i pastorałki oraz czuć zapach pieczonych pierników. Mieszkanki pod nadzorem personelu dekorowały pierniki kolorowymi, lukrowanymi pisakami.

Po postnym obiedzie wspólnie nakrywałyśmy stoły białymi obrusami i ozdabiały świerkowymi gałązkami oraz świecami. Rozmawiałyśmy o polskich tradycjach Bożonarodzeniowych i o zwyczajach, jakie panowały w domach rodzinnych naszych mieszkanek. Z przejęciem wyczekiwałyśmy pierwszej gwiazdki. Nasza kolacja wigilijna była piękna i bardzo uroczysta. Na stole pojawiło się dwanaście dań. Wszyscy łamali się opłatkiem, składając sobie nawzajem życzenia. Po kolacji przy kawie i słodkim poczęstunku śpiewaliśmy kolędy. W rodzinnej, ciepłej atmosferze upłynęła Wigilia.
W pierwszym dniu Świąt w godzinach porannych grupa mieszkanek udała się do naszego filialnego kościoła na mszę. Następnie odbył się uroczysty poczęstunek a przy choince i świątecznym wystroju wszystko smakowało znakomicie. Po południu był konkurs na temat „ Choinka marzeń”, który dostarczył wiele emocji i radości. Prace mieszkanek zostały nagrodzone upominkami, a następnie zaprezentowane na wspólnej tablicy, którą mogli podziwiać wszyscy odwiedzający w święta goście. Dzień zakończył się w radosnym i świątecznym nastroju pełnym nadziei…
Dzień Świętego Szczepana rozpoczęliśmy świątecznym śniadaniem. Dużo czasu upłynęło na rozmowach o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia oraz wspólnym śpiewaniu kolęd.  W tym dniu wiele mieszkanek miało odwiedziny bliskich, znajomych i krewnych.
Magiczny czas świąt powoli upływał, a my nadal pozostawaliśmy w podniosłym, świątecznym nastroju. Do kolejnych Świąt Bożego Narodzenia musimy czekać znowu 365 dni!