XII Dolnośląski Mityng w trójboju siłowym

Opublikowano: czwartek, 01 grudnia 2016 Administrator

Trójbój siłowy jest to dyscyplina popularna w Olimpiadach Specjalnych Polska ze względu na dostępność do niezbędnego sprzętu, siłowni itp. Zawodnicy mogą się specjalizować w konkurencjach dwuboju (wyciskanie i martwy ciąg) lub w trójboju (wyciskanie, martwy ciąg i przysiad). Trójbój siłowy jest trenowany w 16 oddziałach regionalnych Olimpiad Specjalnych Polska.

Liczba zawodników trenujących tę dyscyplinę sportu w Olimpiadach Specjalnych Polska to: 531, są to dane z 2015 roku. Celem imprezy jest popularyzacja uprawiania trójboju siłowego wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną, podnoszenie efektów szkoleniowych uzyskiwanych w czasie treningów oraz rozpowszechnianie idei Olimpiad Specjalnych w regionie Dolnego Śląska.
29 listopada 2016 roku nasze podopieczne po raz kolejny mogły wziąć udział w XII Dolnośląskim Mityngu w trójboju siłowym Olimpiad Specjalnych w Bolesławcu. Do trójboju stanęli zawodnicy z czterech klubów, z Dolnego Śląska: Olimpijczyk Bolesławiec, Anna Legnickie Pole, Radośni Dobroszyce oraz Sportowiec Ostrowina. Nasz klub reprezentowały dwie zawodniczki: Danuta Mrozińska i Edyta Racko, które regularnie trenowały pod okiem pani Kamili Serafin. Nasze panie przywiozły ze sobą cztery medale zdobyte przez panią Edytę Racko:
-złoto w martwym ciągu
-brąz w wyciskaniu w leżeniu na ławeczce
-brąz w przysiadzie
-brąz w ogólnej klasyfikacji
Pani Danuta we wszystkich konkurencjach zajęła czwarte miejsce.
Gościem specjalnym mityngu był Ryszard Tomczyk, trzykrotny Mistrz Polski oraz Mistrz Europy, który dopingował zawodników. Podczas zawodów panowała wspaniała atmosfera otoczona duchem rywalizacji.