Na Zamku Książ i w Palmiarni

Opublikowano: piątek, 25 lipca 2014 Elżbieta Kaznowska

W dniu 23 lipca 2014 roku nasze mieszkanki Edytka Racko, Danusia Mrozińska, Edytka Wolak, Kasia Thuillier, Marta Bojda, Halinka Bojewska, Ela Wawro, Madzia Skopowska, Wiesia Oszczygieł, Wioletka Matyszkiewicz, Gracjana Andrasz, Marta Cudna uczestniczyły w wycieczce do Zamku Książ oraz Palmiarni.

Nasze Panie jak prawdziwe księżniczki kroczyły po zamkowych komnatach. Czuło się atmosferę dawnych lat – wykwintnych bali, dam w krynolinach, a wśród nich Księżniczka Daisy. Po powrocie z mokrych podziemi zamku odpocząć można było na królewskich tarasach, a dla ochłody przy kaskadowej fontannie. Odwiedziliśmy także stajnię koni przynależną do zamku. Oprócz rasowych koni podziwialiśmy piękną architekturę zabudowy – mur pruski. Panie bez wahania głaskały konie i nawet chciały jednego z nich zabrać do nas.

Byliśmy także w palmiarni gdzie oglądaliśmy egzotyczne rośliny, żółwie wodne i fontannę szczęścia. W soczystej zieleni Panie w kawiarence wypiły kawę i zjadły pyszny deser. Czuliśmy się jak krasnoludki gdy dotarliśmy w palmiarni do pomieszczenia z kaktusami – niewyobrażalnie duże, a my takie maleńkie w porównaniu do nich.

Zmęczone, ale pełne wrażeń nasze Panie wieczorem wróciły do domu.