Turniej badmintona

Opublikowano: wtorek, 22 października 2013 Elżbieta Kaznowska

W dniu 17 października 2013 roku w Legnickim Polu odbył się X Dolnośląski Turniej Badmintona w ramach Olimpiad Specjalnych.

Badminton (kometka, wolant, pot. paletki) – dyscyplina sportowa, gra 2- lub 4-osobowa. Od 1992 roku jest pełnoprawną konkurencją olimpijską. Dlatego też osoby niepełnosprawne rozgrywają turnieje w tejże dyscyplinie sportowej.

Gra polega na przebijaniu nad siatką lotki za pomocą rakietki. Gra rozgrywana jest na punkty na polu o długości 13,4 m i szerokości 6,1 m. Siatka o szerokości 76 cm zawieszona jest na wysokości 1,524 m, a lotka o masie od 4,74 g do 5,50 g wykonana jest z 16 piórek (naturalnych lub syntetycznych). Klasyczny mecz składa się z setów rozgrywanych do 21 punktów lub dwóch punktów przewagi. Gra kończy się w momencie gdy jeden z zawodników lub drużyn wygrywa dwa sety. Badminton jest grą, w której liczy się czas reakcji, technika, ale przede wszystkim kondycja fizyczna.

Nasze podopieczne: Bogumiła Dudzińska, Katarzyna Thuillier, Danuta Mrozińska odbijały lotkę paletką w iście mistrzowskim stylu, ponieważ taki duch walki wpoiła im trenerka Pani Elwira Kulik. Nasze Panie powróciły z dwoma medalami: srebrnym oraz brązowym i czwartym miejscem. Gratulacje nasze Panie!