Marzenia się spełniają

Opublikowano: piątek, 30 sierpnia 2013 Elżbieta Kaznowska

Marzenia się spełniają tak może powiedzieć nasza najstarsza mieszkanka Pani Janina Duniec, ponieważ jej marzeniem było jeszcze raz odbyć pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego na Jasnej Górze w Częstochowie.

 

Jasna Góra (łac. Mons Clara) – sanktuarium, zespół klasztorny zakonu paulinów w Częstochowie, położony na wzgórzu Jasna Góra, którego nazwa pochodzi od nazwy klasztoru. Jest jednym z ważniejszych miejsc kultu maryjnego i od setek lat, najważniejszym centrum pielgrzymkowym w Polsce. Na Jasnej Górze znajduje się obraz Matki Bożej Częstochowskiej, oraz zbiór wielu innych dzieł sztuki, najczęściej sakralnej, stanowiących w większości dary wotywne wiernych. 16 września 1994 roku obiekt został wpisany na listę Pomników historii.

Tak też się stało. W dniu 20 sierpnia 2013 roku Pani Janka wraz z koleżankami Agnieszką Śpiewak, Martą Bojda, Edytą Wolak, Elżbietą Wroczyńską pod opieką Pani Barbary Doziwskiej i Barbary Szczygłowskiej przebywały na Jasnej Górze. Wszyscy uczestniczyli we mszy oraz przyjęli komunię. Było to wielkie przeżycie dla Pani Janiny. Po jej policzkach płynęły łzy szczęścia, a na jej ustach widać było szczery uśmiech.

Wszyscy wrócili odnowieni duchowo.