Nasza najstarsza mieszkanka

Opublikowano: piątek, 09 sierpnia 2013 Elżbieta Kaznowska

W lutym tego roku przyjęliśmy do naszego domu panią Janinę. Jest to mieszkanka, której z pewnością należy się kilka słów na łamach stron internetowych, choćby ze względu na sędziwy wiek. Pani Janina 2.06. 2013r skończyła 95 lat i jest zdecydowanie najstarszą mieszkanką w historii naszego Domu.

Pomimo wieku, Pani Janina jest jeszcze na tyle sprawna, że sama się porusza i proszę wierzyć, że nie wszyscy mieliby szansę na wygraną w konkurencji z Panią Janeczką.
Pani Janina przeżyła dwie wojny światowe, ma doskonałą pamięć i chętnie przypomina nam o wydarzeniach  sprzed 50 czy 70 lat.
Ostatnio nawet zrodził się pomysł, aby wszystkie informacje spisać i tak powstałaby autobiografia .
Pensjonariuszka jest bardzo religijną osobą. Modli się za każdego kogo spotkała na swojej drodze, w podziękowaniu za wszystkie dary oraz z prośbą o dalsze łaski.
To dzięki Pani Janinie możemy przypomnieć sobie wiele pieśni religijnych i zanucić wspólnie z Nią kiedy przemieszczamy domowe korytarze.
Pani Janeczka zachęca także inne mieszkanki do wspólnej modlitwy, przeważnie różańcowej. Miejscem spotkań jest najczęściej taras, albo świetlica.
Cieszymy się, że coraz więcej mieszkanek chce uczestniczyć w tych wspólnych, modlitewnych spotkaniach.
Pani Janeczka jest osobą ,która jeżeli wyznaczy sobie jakiś cel, wówczas zrobi wszystko, aby go zrealizować. Jednym z nich jest udział w Pielgrzymce na Jasną Górę.
Może jeszcze w sierpniu uda się zrealizować marzenie Pani Janiny. Bo jeżeli chodzi o drugi cel- wycieczka do Watykanu, to hmmm… może być trudniej… chociaż z drugiej strony przy tak wielkim uroku osobistym Pani Janiny kto wie…?
Przecież marzenia się spełniają!!!