Bieg Niepodległości z Wąsem

Opublikowano: wtorek, 13 listopad 2018 Oskar Łatoszyński

W dniu 11 listopada br. w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości Reprezentacja naszego Domu (złożona z 4 mieszkańców i 3 pracowników) na cześć marszałka Józefa Piłsudskiego jak rok temu wzięła udział w Biegu Niepodległości z Wąsem.

Łącznie ponad 2500 uczestników stanęło na starcie Biegu. Trasa na dystansie 10 km przebiegała wokół terenów Stadionu Olimpijskiego. W ten sposób biegacze uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Zawodnicy wyruszyli o symbolicznej godzinie: 11.11. Po przebiegnięciu dwóch pętli odebrali pamiątkowe medale z motywem orła i wąsa.
Dodatkowo w tym roku oprócz biegu głównego zorganizowany został również Bieg na Stulecie dla początkujących biegaczy, seniorów i rodzin z dziećmi. Trasę 1918 metrów można było pokonać we własnym tempie. Zawodnicy, którzy ukończyli bieg, uhonorowani zostali takimi samymi medalami jak pozostali uczestnicy wydarzenia. Z naszego Domu w krótszym biegu udział wzięło 3 biegaczy (2 mieszkańców i 1 pracownik).
Cieszymy się, że w tak wyjątkowy sposób mogliśmy uczcić okrągłą 100 Rocznice odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę!!!