Udane zawody lekkoatletyczne

Opublikowano: wtorek, 19 czerwca 2018 Marzena Szybowska

06.06.2018 r. w Kamiennej Górze odbył się XVII Dolnośląski Miting Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych. Nasz dom reprezentowało 6 zawodników, którzy startowali w konkurencjach indywidualnych: bieg na 100 m, bieg na 400 m, skok w dal z rozbiegu, pchnięcie kulą, rzut piłeczką palantową z wózka, wyścig na wózku na 25 m oraz w sztafecie 4 x 400m.

Nasi mieszkańcy zdobyli łącznie 8 medali: 5 złotych, 1 srebrny i 2 brązowe.
Łukasz Błaszczyk zwyciężył w wyścigu na wózkach i w rzucie piłeczką palantową, Wojciech Simlat był najlepszy w biegu na 400 m, Michał Kaca w biegu na 100 m, a Michał Wieszczak w pchnięciu kulą. Waldemar Ołubczyński zdobył srebro w pchnięciu kulą i brąz w biegu na 100 m. Nasza sztafeta w biegu 4 x 400 m wywalczyła brązowy medal.
Pogoda podczas zawodów dopisała, atmosfera był wspaniała. Nasi mieszkańcy spotkali wielu znajomych z innych placówek. Każdy z naszych zawodników wrócił do Ostrowiny z medalem i słodyczami. Wszyscy byli zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z wyjazdu.