Kobyla Góra 2018

Opublikowano: poniedziałek, 23 kwietnia 2018 Marzena Szybowska

15.04.2018 ekipa naszego domu uczestniczyła w XXIX Mistrzostwach Osób Niepełnosprawnych w Biegach Przełajowych „O puchar Kocich Gór”, które odbyły się pod hasłem „Pamiętamy Powstania Wielkopolskie 1918! Bitwa pod Ligotą 15.01.1919”. Konkurencje biegowe odbyły się w Kobylej Górze.

W ramach mistrzostw nasi mieszkańcy startowali w sztafecie 4x200m zajmując IV miejsce.
Następnym punktem programu mistrzostw było złożenie kwiatów pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich na cmentarzu parafialnym w Ostrzeszowie dla upamiętnienia ich odwagi i poświęcenia w walkach o niepodległość na terenach Wielkopolski.
W kręgielni „Hula Kula” w Ostrzeszowie odbył się II Turniej Kręglarski. Rywalizowało w nim 16 ekip różnych domów opieki. Nasz dom reprezentowali: Arkadiusz Kicej, Wojciech Simlat, Andrzej Gawin, Michał Kaca, Robert Jaskuła. Rywalizacji towarzyszyło wiele emocji. Mistrzami turnieju została nasza ekipa. Zdobyliśmy puchar przechodni, który można podziwiać w sali rehabilitacji. Nasi mieszkańcy ogromnie cieszyli się z osiągniętego sukcesu, a gratulacjom nie było końca.
Organizatorzy zaprosili wszystkich za rok, na kolejne tym razem XXX jubileuszowe mistrzostwa, które będą celebrowane w szczególny sposób.
Na drugi dzień spotkaliśmy się całą ekipą na kawie, aby podzielić się wrażeniami z zawodów i obejrzeć zdjęcia z imprezy. Było to bardzo miłe spotkanie.